برطرف مسائل صنعت در حوزه هوش مصنوعی، ورود به طراحی خودروهای خودران

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران، دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و یک شرکت دانش بنیان تفاهم نامه ای با موضوع برطرف مسائل صنعت با استفاده از فناوری هوش مصنوعی منعقد کردند.

برطرف مسائل صنعت در حوزه هوش مصنوعی، ورود به طراحی خودروهای خودران

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی جلد کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

بر اساس این تفاهم نامه قرار است این شرکت با همکاری دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران، مسائل صنعت را شناسایی و با استفاده از هوش مصنوعی برطرف نمایند.

همچنین، مسائل صنایع در حوزه هوش مصنوعی در قالب دستور کارهایی توسط شرکت دانش بنیان شناسایی و با دانشکده کامپیوتر دانشگاه تهران مطرح می گردد تا با همکاری این دو نهاد، راه چاره های علمی و عملیاتی برای برطرف مسائل صنعت طراحی و ارائه گردد.

دکتر مجید نیلی احمدآبادی رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در این جلسه گفت: در این قرارداد موضوع هوش مصنوعی در حوزه های مختلف که دارای کاربردهای ملی و بین المللی است، مورد توجه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه قرار است دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و این شرکت دانش بنیان در زمینه روش های نوین هوش مصنوعی مانند یادگیری تعاملی و اجتماعی برای کاربردهای مهم و آینده نگر مانند خودروهای خودران، سیستم های آموزشی و غیره را عملیاتی نمایند.

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران اعلام نمود: این شرکت یک شرکت درحال رشد است که به صورت متمرکز در زمینه هوش مصنوعی سرمایه گذاری انجام داده است.

نیلی احمدآبادی تاکید نمود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از پتانسیل این شرکت دانش بنیان ابزارهای نوین هوش مصنوعی فراوری و در عرصه های ملی و بین المللی ارائه کنیم.

وی اظهار کرد: این آمادگی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران وجود دارد که در حوزه های مختلف هوش مصنوعی از جمله توسعه آموزش مجازی با این شرکت دانش بنیان همکاری کند.

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران تاکید نمود: طی چندسال آینده در حوزه آموزش تحول جدی ایجاد می گردد که ضروری است با استفاده از هوش مصنوعی به این حوزه وارد شویم و بتوانیم در آینده با دیگر کشورها رقابت کنیم؛ در این صورت ما نیز ارائه دهنده روش های جدید آموزش مجازی باشیم.

دکتر رسولی زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان طرف قرار داد نیز در این جلسه گفت: این شرکت براساس توانایی و پتانسیلی که در حوزه هوش مصنوعی دارد می تواند با همکاری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در زمینه های مختلف از جمله خودروهای خودران فعالیت علمی و تحقیقاتی داشته باشد.

وی اظهار کرد: درحال حاضر بسیاری از سازمان ها، نهادها و ارگان های مختلف همچون این شرکت دانش بنیان تقاضا دارند که در حوزه خودروهای خودران فعالیت کند که امیدواریم با امضای این تفاهم نامه و با همکاری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران بتوانیم به این مهم دست یابیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 727

به "برطرف مسائل صنعت در حوزه هوش مصنوعی، ورود به طراحی خودروهای خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف مسائل صنعت در حوزه هوش مصنوعی، ورود به طراحی خودروهای خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید