سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا راه اندازی شد

به گزارش آوای وحش، سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران مبتلا به کرونا در ایران به همت محققان و با استفاده از ظرفیت های مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شد.

سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران، ایسنا بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران نوشت: این کوشش با حمایت معاونت های تحقیقات و فناوری، درمان و بهداشت، دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، تیم برنامه نویسی و تحلیل داده شرکت دانش بنیان ویستا و با استفاده از زیرساخت RABIT انجام گرفت.

این سامانه (https://corona.research.ac.ir/) شامل محتوای آموزشی موثق و کاربردی برای عموم، خودارزیابی، پرسش و پاسخ و نظام ثبت و پیگیری بیماران برای کادر درمان است. در قسمت خودارزیابی، با پاسخگویی به پرسش ها میزان احتمال ابتلا به ویروس کرونا معین و توصیه های لازم ارایه می گردد.

در راستای اولویت اخیر نظام سلامت کشور و به منظور مقابله با همه گیری کرونا، شاهد همبستگی و افزایش بیش از پیش همکاری های بین بخشی مراکز مختلف پژوهشی، آموزشی و درمانی کشور هستیم. مسؤولیت پذیری اجتماعی مراکز مختلف در قالب هم افزایی با مرکز بیماری های واگیر و مجموعه وزارت بهداشت، دستاوردهای درخشانی را برای غلبه بر این مشکل به همراه داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 151

به "سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید