شرکت های گوگل، مایکروسافت و پالانتیر با سیستم بهداشت و درمان انگلستان برای مبارزه با کرونا همکاری می کنند

به گزارش آوای وحش، شرکت های گوگل ، پالانتیر و مایکروسافت یک افزونه اختصاصی COVID-19 را برای سیستم مراقبت های بهداشتی انگلستان ایجاد می کنند. این سه شرکت به داده های مرجع سیستم بهداشت و درمان انگلیس برای استفاده از منابع مختلف و پاک سازی آن کمک می کنند. از لحاظ تئوری تصمیم گیری در مورد افزایش منابع و این که چه کسی در معرض خطر است با کمک این سیستم تسهیل می شود.

شرکت های گوگل، مایکروسافت و پالانتیر با سیستم بهداشت و درمان انگلستان برای مبارزه با کرونا همکاری می کنند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گزارش های اولیه این پروژه نگرانی هایی را درباره حفظ حریم خصوصی بر انگیخته است. با این حال NHS گفت که مالکیت همه داده ها را حفظ خواهد کرد و در نهایت این خدمات را حذف می کند. اما همچنین از این پروژه برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها در آینده استفاده می کند.

شرکتهای بزرگ فناوری ایالات متحده شامل گوگل ، پالانتیر و مایکروسافت شرایطی را ایجاد می کنند که داده های مربوط به منابع مختلف مانند مراکز تماس اورژانس و داده های تست COVID-19 را جمع آوری می کند، سپس آن را پاکسازی می کند و همه را در یک واحد قرار می دهد. تفکر این است که این امر باعث می شود که سازمان های مرکزی NHS بتوانند در مبارزه با بحران COVID-19 قوی باقی بمانند و تصمیمات بهتری در مورد خطر ویروس کرونا بگیرد. برای مثال شرایط استقرار کارکنان را بهبود بخشیده و تخصیص منابع را بهبود بخشد.

مایکروسافت بدنه این سرویس را روی پلت فرم cloud Azure خود بنا می کند و استارتاپ پالانتیر از نرم افزار پیشروی خود در این برنامه بهره می برد. در حالی که ممکن است گوگل به جمع آوری داده های واقعی کمک کند. اما دسترسی به داده های NHS در انگلستان موضوعی حساس است ، زیرا این سیستم توسط شهروندان بریتانیا تأمین می شود و توسط دولت حمایت می شود.

دخالت شرکت پالانتیر، به ویژه در ابتدا باعث ایجاد زنگ خطر شد. این شرکت تحت رادار فعالیت می کند و به دلیل عقد قرارداد با ICE ، از سوی گروه های حقوق مهاجرت در ایالات متحده تحت حمله قرار گرفته است. در اواخر سال 2019 ، پس از اعتراض کارمندان گوگل به به عدم رعایت مسائل اخلاقی ، قرارداد پنتاگون و گوگل رها شد و پالانتیر این قرارداد را ادامه داد.

منبع: انتخاب
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 221

به "شرکت های گوگل، مایکروسافت و پالانتیر با سیستم بهداشت و درمان انگلستان برای مبارزه با کرونا همکاری می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های گوگل، مایکروسافت و پالانتیر با سیستم بهداشت و درمان انگلستان برای مبارزه با کرونا همکاری می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید