علی اف: مرز ایران با جمهوری آذربایجان مرز دوستی و همکاری است

به گزارش آوای وحش، رئیس جمهوری آذربایجان در مراسم افتتاح یک پادگان در مرز با ایران گفت، حفاظت از این مرز برای توسعه روابط با ایران از اهمیت بسیاری برخوردار است.

علی اف: مرز ایران با جمهوری آذربایجان مرز دوستی و همکاری است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان که برای افتتاح پادگانی در شهرستان آزاد شده جبرایل در مرز با ایران حضور داشت، از مودت و دوستی بین باکو تهران اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری آذرتاج وی در این باره گفت:مرز جمهوری آذربایجان و ایران مرز دوستی است. حفاظت از این مرز برای توسعه روابط با ایران از اهمیت بسیاری برخوردار است. ما از جهات دیگر با جمهوری اسلامی ایران مرز داریم و این مرز به معنای واقعی کلمه مرز دوستی و همکاری است. شهروندان هر دو کشور با عبور از مرز از این امر بهره مند می شوند. در عین حال ، حجم روزافزون محموله ها بیانگر توسعه روابط جمهوری آذربایجان و ایران است.

وی در ادامه اضافه نمود که پل خدا آفرین نماد دوستی جمهوری آذربایجان و ایران است.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان سال گذشته بعد از 44 روز درگیری در قره باغ کوهستانی با وساطت روسیه 24 آبان (نهم نوامبر) ، بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند. براساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تخلیه نموده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شد ضمن توقف عملیات های نظامی در قره باغ، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شد. روسیه نیز طی این مدت، به عنوان حافظ آتش بس نیروهای پاسدار صلح خود را در منطقه قره باغ کوهستانی و در امتداد خطوط تماس مستقر نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 942

به "علی اف: مرز ایران با جمهوری آذربایجان مرز دوستی و همکاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اف: مرز ایران با جمهوری آذربایجان مرز دوستی و همکاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید