فیفا با پیشنهاد AFC موافقت کرد، اعلام زمان آماده سازی تیم های ملی

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه استاد الدوحه قطر درباره سرنوشت مسابقات فوتبال در قاره آسیا نوشت: فدراسیون فوتبال قطر در جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون های ملی که در تاریخ 15 ژوئن (26 خرداد) برگزار می گردد، شرکت خواهد داشت تا سرنوشت مسابقات قاره ای که از اواسط ماه مارچ به خاطر ویروس کرونا متوقف شده است، تعیین گردد؛ بخصوص رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر و انتخابی جام ملت های 2023 آسیا در کنار مسابقات لیگ قهرمانان 2020 آسیا.

فیفا با پیشنهاد AFC موافقت کرد، اعلام زمان آماده سازی تیم های ملی

کمیته های کاری کنفدراسیون فوتبال آسیا به نشست ها و جلسات خود ادامه می دهند بخصوص کمیته اضطراری که بعد از آغاز ویروس کرونا تشکیل شد. به علاوه کمیته مسابقات برای معین سناریوهای نهایی دو رقابت؛ هم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و هم مسابقات کاپ آسیا پیش از آنکه آنها را به فدراسیون های محلی در جلسه ماه آینده خود ارائه بدهد.

استاد الدوحه همچنین پیش بینی کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخ فیفا را در خصوص پیشنهاداتش در ارتباط با بازی های معوقه انتخابی جام جهانی 2022 و برگزاری آن در ماه های اکتبر و نوامبر دریافت نموده است: ماه سپتامبر برای آماده سازی تیم ها قبل از اتمام مسابقات انتخابی جام جهانی در نظر گرفته شده است و همچنین فدراسیون های کشورها اجازه دارند مسابقات خود را که از ماه مارس تعطیل شده، برگزار نمایند. پیش بینی می گردد فیفا با این درخواست موافقت نموده باشد.

این روزنامه قطری همچنین با اشاره به طرح برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز ادامه داد: به نظر می رسد AFC به حل و فصل مشکل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان نزدیک شده است و بازی های شرق و غرب قاره را در یک کشور برگزار کند و یا بازی های هر گروه در یک کشور برگزار گردد. کنفدراسیون آسیا مردادماه را به عنوان تاریخ اجرای این طرح خود انتخاب نموده است با علم به اینکه بیشتر فدراسیون های ملی همان زمان را مناسب ترین تاریخ برای آغاز مسابقات داخلی در نظر دارند. این بدان معنا است که همپوشانی بین مسابقات محلی و قاره ای فدراسیون های ملی را وادار می نماید تا برخی از مسابقات تیم های خود را به تعویق اندازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 321

به "فیفا با پیشنهاد AFC موافقت کرد، اعلام زمان آماده سازی تیم های ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا با پیشنهاد AFC موافقت کرد، اعلام زمان آماده سازی تیم های ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید