قطع یارانه ثروتمندان جدی شد

به گزارش آوای وحش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه 45 هزار تومانی اثر رفاهی خاصی ندارد، گفت: می توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده های کم عایدی اضافه کنیم.

قطع یارانه ثروتمندان جدی شد

حجت الله عبدالملکی درباره اینکه آیا با افزایش یارانه ها موافق هستید؟ گفت: قطعا این یارانه ها که الان پرداخت می گردد خیلی اثر رفاهی ویژه ای ندارد و پارسال هم مصوب شد یارانه های معیشتی و یارانه های دیگری پرداخت گردد، اما تبعیض در پرداخت یارانه ها دیده می گردد.

وی توضیح داد: می توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده های کم عایدی اضافه کنیم.

وزیر تعاون اضافه کرد: یارانه آن هایی که متمول تر هستند باز تاکید می کنم به شرطی که بتوانیم شناسایی کنیم، کاهش پیدا می نماید یا قطع می گردد و آن هایی که میانه هستند یارانه های بیشتری می گیرند.

عبدالملکی گفت: ساماندهی پرداخت یارانه ها یک مسئله در سطح ملی و در سطح حاکمیت است، بنده در وزارت رفاه قطعا نمی توانم تصمیم تازه منهای دولت و کلیات دولت بگیرم، اما در دولت برای اینکه بتوانیم به اقشار میانه و کم عایدی یاری بیشتری بکنیم، اتفاق نظر وجود دارد.

تقویت رفاه مردم با کنترل نرخ تورم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از مقدار دستمزد کارگران و بازنشسته ها با خبر است، تاکید نمود: با کنترل نرخ تورم، سفره های آن ها رنگین تر می گردد.

عبدالملکی گفت: از مقدار دستمزد کارگران با خبرم، عایدی کمی دارند و البته از میران حقوق بازنشستگان هم اطلاع دارم که نسبت به قبل افزایش داشته است و ما به اسم وزارت مردمی درخواست کاهش و کنترل تورم را داریم تا دخل و خرج این اقشار با هم بخواند.

وزیر رفاه گفت: به اسم وزارت مردم درخواست داریم سیاست های کلان کشور طوری اصلاح گردد که ما تورم نداشته باشیم و تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نگردد، نرخ تورم بالا می رود و اقشار مختلف تقاضای افزایش عایدی و حقوق دارند.

وی در ادامه گفت: این چرخه معیوب باعث می گردد مدام شاهد کسری بودجه در دولت و صندوق ها و دنبال خلق پول باید باشیم و با این چرخه ما باید در پی تورم بدویم؛ در دولت هم اتفاق نظر داشتیم که این چرخه معیوب باید اصلاح گردد تا اوضاع رفاهی مردم بهتر گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1095

به "قطع یارانه ثروتمندان جدی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع یارانه ثروتمندان جدی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید