تور ارزان برزیل: مدرسه ای دورافتاده در برزیل، عنوان برترین سازه جهان را از آن خود کرد

به گزارش آوای وحش، مدرسه ای دورافتاده در برزیل پیروز شد عنوان برترین سازه جهان را از طرف موسسه سلطنتی معماران بریتانیایی دریافت کند.

تور ارزان برزیل: مدرسه ای دورافتاده در برزیل، عنوان برترین سازه جهان را از آن خود کرد

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

وقتی به برترین ساختمان جهان فکر می کنید، احتمالا فکر تان به یک معماری نوآورانه در یکی از شهرهای بزررگ جهان می رود. اما شاید تعجب کنید وقتی بدانید که مدرسه ای دورافتاده در برزیل از چوب و آجر گلی پیروز شده است جایزه موسسه سلطنتی معماران بریتانیایی سال جاری را به عنوان برترین ساختمان جهان از آن خود کند.

روستای بچه ها (Children Village) در کنار آمازون در شمال برزیل واقع شده است و معماران جوان شرکت آلف زیرو با همکاری مارسلو رزنبائوم (به عنوان دیزاینر)، این مدرسه را طراحی نموده اند. گوستاو اوترابو و پدرو دوسنس، معماران این شرکت هستند که تازه در اوایل سی سالگی به سر می برند و تا قبل از اینکه ماموریت ساخت این مدرسه به آن ها محول گردد، فقط چند خانه خصوصی ساخته بودند.

روستای بچه ها، یک مدرسه شبانه روزی است و جایگزین مدرسه قبلی شد که 540 دانش آموز آن گاهی اوقات به صورت 40 نفره در یک اتاق می خوابیدند. ستون های اوکالیپتوس در داخل این مجموعه خوابگاهی بزرگ به وفور به چشم می خورند و بچه ها می توانند روی تخت های چوبی دو طبقه در اتاق های با ظرفیت 6 نفر استراحت نمایند. قبل از طراحی این مدرسه، معماران پروژه با بعضی از نوجوانان دیدار کردند تا بفهمند برای زندگی در کنار هم چه خواسته هایی دارند.

در نهایت، دو ساختمان یکسان برای پسران و دختران در نظر گرفتند و طراحی اتاق های ساخته شده از آجر گلی به نحوی است که در اطراف حیاط های سرسبز و خوش قرار دارند. یک سایبان فلزی نازک مسطح در بالای ساختمان ها وجود دارد که هنگام گرما، سایه ایجاد می نماید تا دیگر نیازی به تهویه هوا نباشد. دیوارها سوراخ سوراخ هستند و امکان تهویه طبیعی هوا را فراهم می نمایند. اتاق خواب ها به وسیله یک پیاده روی چوبی بالاتر و محوطه های بازی به هم وصل می شوند. علاوه بر این تعدادی فضای مطالعه، بالکن و تخت معلق در این مجموعه به چشم می خورد که به دانش آموزان یاری می نماید تا خیلی احساس غربت نداشته باشند.

مدرسه اصلی در دهه 1970 به وسیله بنیاد برادسکو ساخته شد و به اسکان بچه ها منطقه ها کشاورزی دورافتاده اطراف شهرداری Formoso do Araguaia اختصاص داشت. این مدرسه در منطقه ای دورافتاده قرار داشت و همین موضوع کار ساخت و ساز را با چالش روبرو کرد زیرا فقط حمل مواد سبک به اینجا امکانپذیر بود و سایر مواد سنگین را باید از خود منطقه تهیه می کردند.

جایزه بین المللی موسسه سلطنتی معماران بریتانیایی، هر دو سال یک بار به ساختمان هایی اهدا می گردد که نمونه یک طراحی عالی و معماری جاه طلبانه هستند و تاثیر اجتماعی معناداری دارند. این جایزه یکی از جایزه های معماری است که سختگیرانه ترین قضاوت ها در آن لحاظ می گردد. در ابتدا هیئت داوران از فهرست بلند 30 ساختمان در نقاط مختلف جهان بازدید می نمایند و سپس هیئت داوران اصلی از فهرست کوتاهی مشتمل بر 4 ساختمان نهایی تماشا می نمایند تا درباره برنده نهایی تصمیم بگیرند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1387

به "تور ارزان برزیل: مدرسه ای دورافتاده در برزیل، عنوان برترین سازه جهان را از آن خود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: مدرسه ای دورافتاده در برزیل، عنوان برترین سازه جهان را از آن خود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید