نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه ها، افزایش طول امتحانات انتها ترم

به گزارش آوای وحش، رئیس سازمان امور دانشجویان به تشریح نحوه حضور دانشجویان در محیط های خوابگاهی بعد از بازگشایی دانشگاه ها از 17 خردادماه پرداخت و گفت: بازه امتحانی دانشجویان در نیم امسال افزایش می یابد.

نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه ها، افزایش طول امتحانات انتها ترم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

دکتر مجتبی صدیقی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: امکان و اختیاری که دانشگاه ها برای بازگشایی حضوری دانشجویان دارند، به گونه ای است که آنها می توانند پیرو تصمیم جدید ستاد ملی مقابله با کرونا عمل نمایند. همچنان که این مراکز در حال حاضر تصمیمات خود را گرفتند و نیم امسال را از نظر آموزشی به انتها می رسانند، اما برای اینکه این ترم را به ویژه در حوزه آزمون ها به اتمام برسانند، می توانند از حضور فیزیکی دانشجویان نیز استفاده نمایند.

وی در ادامه توضیح داد: آنچه که در مورد بازگشایی و پذیرش حضوری و فیزیکی دانشجویان اهمیت دارد، این است که پذیرش دانشجویان به شکل حداقلی باشد تا در صورت ضرورت هم حضور دانشجویان در دانشگاه ها محقق گردد و هم اینکه این افراد بتوانند از امکانات رفاهی مثل خوابگاه ها استفاده نمایند. در حال حاضر خوابگاه های ما برای اسکان در شرایط فعلی آمادگی های لازم را ندارند، طبیعتا دانشگاه ها می توانند با ظرفیت کم دانشجویان را پذیرش نمایند تا دانشجویان نیز از فضاهای خوابگاهی برای اسکان استفاده نمایند.

صدیقی تاکید نمود: در حال حاضر دانشگاه ها نیز برنامه ریزی خود را به گونه ای انجام می دهند که با بضاعت کم از محیط های خوابگاهی استفاده نمایند و برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در یک زمان احتیاج به حضور زیاد دانشجو نباشد. مثلا بازه امتحانات دانشجویان را وسیع تر می نمایند و این مدت یک تا چهار هفته طولانی تر خواهد شد تا در مدت امتحانات بخشی از دانشجویان در خوابگاه ها حضور داشته باشند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: حضور دانشجویان در خوابگاه ها و جلسات امتحانی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد، به طوری که دانشجویان هم در ورود به محیط های خوابگاهی کنترل می شوند و هم اینکه اگر مورد مشکوکی مشاهده گردد، مراکز بهداشتی دانشجویان موظف به پیگیری و رسیدگی هستند. آنچه که مهم است برای ما، حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشجویان مهم است. ضمن اینکه ما مایل هستیم زحماتی که اساتید در ترم جاری کشیدند، به نتیجه برسد.

معاون وزیر علوم تأکید کرد: ما از سوی وزارت علوم چندین امکان برای نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها و حضور در کلاس های آزمون ها اعلام کردیم؛ یکی از امکانات این است که دانشگاه ها با یکدیگر هماهنگی های لازم را برای حضور دانشجویان در دانشگاه های محل زندگی و گذراندن دوره آموزشی یا امتحانات فراهم نمایند، اما لازم است که هماهنگی های آن باید بین دو دانشگاه صورت بگیرد.

دکتر صدیقی تأکید کرد: اینکه چند درصد از امتحانات انتها ترم دانشجویان دانشگاه های کشور در نتیجه هماهنگی های دانشگاهی در دانشگاه های محل استان برگزار گردد، بستگی به هماهنگی های بین دانشگاهی دارد، ضمن اینکه امکان برگزاری آزمون های مجازی نیز وجود دارد و این آزمون ها بنا بر تشخیص اساتید و گروه های آموزشی می توانند به صورت مجازی برگزار شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 335

به "نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه ها، افزایش طول امتحانات انتها ترم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه ها، افزایش طول امتحانات انتها ترم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید