نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر جهان

به گزارش آوای وحش، ایسنا/ این خبر پیرامون نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر جهان برای شما مخاطبان گرامی نگارش شده است.

نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر جهان

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده سه کشور محبوب اروپایی و یک مقصد جزیره ای کوچک و ایده آل را به لیست مقاصد سفر بسیار پرخطر افزود، زیرا موج نو کووید 19 همچنان بیشتر اروپا را فرا گرفته است. چهار مقصد با بالاترین رده خطر (سطح چهار) جمهوری چک، گرنزی، مجارستان و ایسلند است. جمهوری چک و مجارستان با معماری آراسته و فرهنگ غنی خود از زمان سقوط پرده آهنین در اواخر قرن بیستم، 2 مقصد محبوب در سفر به اروپای مرکزی بوده است. ایسلند، سرزمین یخچال ها، آبفشان ها و آتشفشان ها مجذوب نمایندهیت زیادی برای ماجراجویان مکان های طبیعی و بکر دارد.

گرنزی نیز مقصدی کوچک و مجذوب نماینده وابسته به ولیعهد بریتانیاست که در کانال مانش نه چندان دور از ساحل فرانسه قرار گرفته است.

در 28 روز گذشته معین شد مقاصدی که در رده سطح چهار کووید 19 گرفته، بیش از 500 مورد ابتلا در هر 100 هزار ساکن را داشته اند. به همین علت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می نماید که مردم از سفر به مکانهایی که دارای اعلان سطح چهار است، اجتناب نمایند و هر کسی که می خواهد سفر کند، ابتدا باید بطور کامل واکسینه شود.

پیش از این هر چهار مقصد در طبقه بندی سطح سه کووید 19 بالا قرار داشت اما با صعود این مکان ها به سطح چهار این کشورها به جمع دیگر مکان های محبوب در اروپا و دنیا پیوستند. هم اکنون بیش از 70 مقصد در سطح چهارم واقع شده است. بریتانیا و جزایر ویرجین در این کشور از 19 جولای در سطح چهار قرار گرفته است.

دسته سطح سه به مقاصدی که در 28 روز گذشته بین 100 تا 500 مورد ابتلا به ازای هر 100 هزار ساکن داشته اند، اطلاق می شود. این دسته در هفته جاری سه بروزرسانی داشته و شامل باهاما، بولیوی و پاپوآ در گینه نو است.

این نقل مکان در واقع خبر خوبی برای باهاما و پاپوآ در گینه نو بود زیرا هر 2 در سطح چهار قرار داشت. برای بولیوی که بخاطر منظره ها ماورایی شناخته می شود، این صعود نشان دهنده افزایش موارد ابتلاست چون پیشتر بولیوی در سطح 2 لیست مستقر شده بود.

به گفته دکتر لیانا ون، تحلیلگر پزشکی CNN عوامل دیگری نیز وجود دارد که مسافران باید فراتر از اندازه بروز کووید 19 آن را در نظر بگیرند که این موضوعات در اطلاعیه های سفر CDC بچشم می خورد.

ون گفت: دسته بندی سطوح یک راهنماست و و بقیه مسائل به رعایت پروتکل ها باز می شود. در واقع اقدامات احتیاطی خیلی مهم است. به عنوان نمونه یک توریست باید روشن کند که در سفر به این مقاصد می خواهد از جاذبه های زیادی تماشا کند و به مکان های سرپوشیده برود یا می خواهد تمام روز را در ساحل دراز بکشد و با هیچکس دیگری ارتباط برقرار نکند.

CDC مراکش پر رمز و راز را در گوشه شمال غربی آفریقا از سطح سه به سطح 2 آورده است.

طی 28 روز گذشته مقاصدی که دارای نام سطح 2 کووید 19 میانه است، 50 تا 99 مورد ابتلا به کووید 19 را به ازای هر 100 هزار نفر شناسایی نموده است.

لیست CDC هر هفته به روز می شود و شرایط در هر کشوری می تواند هفته به هفته تغییر کند.

در مقاصد سطح یک، مقاصد کووید 19 با ابتلای کم، کمتر از 50 مورد نو به ازای هر 100 هزار ساکن در 28 روز گذشته ثبت شده است. 6 مقصد گامبیا، هند، ژاپن، لیبریا، موزامبیک و پاکستان در 15 نوامبر به سطح یک منتقل شد.

در این میان حرکت هند به سطح یک به ویژه قابل توجه است، زیرا این کشور در بهار گذشته در یک بحران وحشتناک با کووید 19 قرار داشت.

بعلاوه مقاصدی وجود دارد که CDC به علت کمبود اطلاعات آن را خطر ناشناخته نامیده است. تا 15 نوامبر این لیست شامل ماداگاسکار، کامبوج، نیکاراگوئه و ماکائو بود.

CDC در راهنمای سفر گسترده تر خود توصیه کرد تا زمانی که افراد بطور کامل واکسینه نشده اند، از سفرهای بین المللی خودداری نمایند.

مسافرانی که بطور کامل واکسینه شده اند، کمتر محتمل است به کووید 19 مبتلا شوند و آن را منتشر نمایند. با این حال سفرهای بین المللی خطرات بیشتری به همراه دارد. حتی مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند، ممکن است در معرض خطر ابتلا به بعضی از انواع کووید 19 و احتمالا انتشار آن باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1217

به "نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به مقاصد گردشگری پرخطر و کم خطر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید