هوای مرکز در شرایط قابل قبول

به گزارش آوای وحش، تهران (پانا) - با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در مرکز در شرایط قابل قبول واقع شده است.

هوای مرکز در شرایط قابل قبول

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (16 دی ماه) با توجه به تداوم ناپایداری جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته و همچنین کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

وزش باد مؤثر در طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد. با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه(16 دی ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد خواهد شد. با افزایش تندی باد تا صبح روز جمعه (17 دی ماه) و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و در بیشتر منطقه ها شرایط قابل قبول برقرار خواهد شد.

کاهش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد. همچنین عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی جمعه(17 دی ماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و انتظار می رود کیفیت هوا در پاره ای از منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 60 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 64 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1318

به "هوای مرکز در شرایط قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای مرکز در شرایط قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید