واکنش سفارت ایران در باکو نسبت به ادعای حضور کامیون های ایران در قره باغ

به گزارش آوای وحش، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو تردد کامیونهای ایران حامل کالا در قره باغ را تکذیب کرد.

واکنش سفارت ایران در باکو نسبت به ادعای حضور کامیون های ایران در قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال انتشار بعضی تصاویر در شبکه های اجتماعی در رابطه با حضور کامیون های ایرانی حامل کالا در قره باغ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان این موضوع را تکذیب کرد.

به نوشته خبرگزاری ترند نیوز سفارت ایران در باکو روز یکشنبه ارسال هرگونه کالا از سوی کامیون های ایران به قره باغ از راستا لاچین را رد کرد. سفارت ایران تاکید نموده است که فیلم های منتسب به حضورکامیون های ایران در قره باغ در شبکه های اجتماعی نادرست است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران اضافه نمود، در دوره ای که روابط بین دو کشور دوست و برادر در حال توسعه است، گروه هایی که تمایل به توسعه این روابط ندارند، چنین اطلاعات بی اساس و دروغی را منتشر می نمایند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بعد از 44 روز درگیری در قره باغ کوهستانی با وساطت روسیه 24 آبان (نهم نوامبر) ، بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند. براساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین تخلیه نموده و راستا زمینی از نخجوان به جمهوری آذربایجان ایجاد کند.

الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نیز در سخنانی به نشانه دوستی با ایران چندی قبل از مودت و دوستی بین باکو تهران اطلاع داد.

وی با حضور در مرز با ایران در این باره گفت:مرز جمهوری آذربایجان و ایران مرز دوستی است. حفاظت از این مرز برای توسعه روابط با ایران از اهمیت بسیاری برخوردار است. ما از جهات دیگر با جمهوری اسلامی ایران مرز داریم و این مرز به معنای واقعی کلمه مرز دوستی و همکاری است. شهروندان هر دو کشور با عبور از مرز از این امر بهره مند می شوند. در عین حال ، حجم روزافزون محموله ها بیانگر توسعه روابط جمهوری آذربایجان و ایران است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 944

به "واکنش سفارت ایران در باکو نسبت به ادعای حضور کامیون های ایران در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفارت ایران در باکو نسبت به ادعای حضور کامیون های ایران در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید