پاسخ رئیس جمهور آذربایجان درباره ارسال سلاح به ارمنستان از خاک ایران

به گزارش آوای وحش، خبرنگاران : رئیس جمهور آذربایجان امروز آدینه با بیان اینکه تهران آسمان و مرزهای زمینی خود را برای انتقال سلاح به ارمنستان بسته است، از ایران تقدیر و تشکر کرد.

پاسخ رئیس جمهور آذربایجان درباره ارسال سلاح به ارمنستان از خاک ایران

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان اخبار و شایعات مربوط به ارسال سلاح از ایران به ارمنستان را رد کرد و گفت که باکو در این باره هیچ گونه اطلاعاتی ندارد.

او آدینه شب در گفت وگو با شبکه ای هابر ترکیه در پاسخ به سؤالی در باره انتشار تصاویری از انتقال سلاح و مهمات روس و ایرانی به ارمنستان گفت که در رابطه با ارسال سلاح از ایران به ارمنستان ما هیچ اطلاعاتی نداریم؛ برعکس [این] می توانم بگویم که ایران و گرجستان، آسمان و مرزهای زمینی خود را برای ارسال سلاح به ارمنستان بسته اند. لذا ما بار دیگر از دولت ایران و دولت گرجستان از این بابت تشکر می کنیم.

دستیار نظامی الهام علی اف پیشتر نیز از ایران به دلیل حمایت از مردم جمهوری آذربایجان در نخجوان و ایجاد پل برای یاری به این منطقه محاصره شده، تشکر نموده بود.

رئیس جمهور آذربایجان با این گفت که انتقال سلاح به ارمنستان به وسیله گرجستان به صورت غیر قانونی و قاچاقی و با هواپیماهای غیرنظامی صورت می گیرد.

الهام علی اف در ادامه از اقدام بعضی از تجار ارمنی ساکن روسیه برای جذب نیروهای مزدور و اعزام آن ها به منطقه قره باغ اشغالی جهت مقابله با نیروهای جمهوری آذربایجان انتقاد کرد و گفت که آن ها سلاح های ضد تانک و ضدهوایی را به وسیله این هواپیماها به ارمنستان منتقل می نمایند.

او گفت که از سازمان سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) درخواست رسمی نموده است که در این قضیه ورود و تحقیق نموده و مانع از انتقال سلاح هایی گردد که به صورت غیرقانونی و از راه قاچاق تهیه و به ارمنستان ارسال شده است.

رئیس جمهور آذربایجان همچنین گفت که نهادها و ارگان های رسمی روسیه رسما به این کشور گفته اند که سلاح و مهمات به ارمنستان ارسال نمی گردد و این تجار و افراد ثروتمند ارمنی هستند که اقدام به خرید سلاح قاچاق و ارسال آن به ارمنستان می نمایند.

الهام علی اف در خصوص آتش بس اعلامی که بامداد شنبه هفته جاری با وساطت طرف روسی اعلام شد، گفت که ارمنستان با این آتش بس خواستند از فرصت ایجاد شده به مواضع نیروهای جمهوری آذربایجان حمله نموده و شهر گنجه را هدف حملات موشکی قرار دادند.

او همچنین گفت که طرف ارمنی خیلی از واقعیت های میدانی را قبول ندارد ولی از روی پروپاگاندا مدعی است که هادروت در دست نیروهای ارمنستان است، حال آنکه این شهر آزاد شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 521

به "پاسخ رئیس جمهور آذربایجان درباره ارسال سلاح به ارمنستان از خاک ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ رئیس جمهور آذربایجان درباره ارسال سلاح به ارمنستان از خاک ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید