واگذاری دو قطعه زمین برای ساخت کتابخانه در دو شهر استان البرز

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، هادی آشتیانی ضمن اعلام این خبر، به اهداف مشترک این اداره کل با شهرداری های نظرآباد و تنکمان برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، افزایش تعاملات سازنده دو مجموعه را موجب رخدادهای خوب فرهنگی در استان دانست.

واگذاری دو قطعه زمین برای ساخت کتابخانه در دو شهر استان البرز

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: حمایت شهرداری ها با پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه ها و مشارکت در ساخت و راه اندازی کتابخانه ها به ویژه در مناطق کمتر برخوردار، بی ردید موجب رشد سطح فرهنگ عمومی جامعه شده و شهرداری ها را در رسیدن به اهداف پیش بینی شده در حوزه حقوق شهروندی و اجتماعی کمک رسان خواهد بود.

آشتیانی همچنین ضمن تقدیر از شهرداری تنکمان و شهرداری نظرآباد به دلیل واگذاری دو قطعه زمین جهت ساخت کتابخانه، اضافه نمود: کتابخانه عمومی امام صادق (ع) در نظرآباد از جمله کتابخانه های فعّال و مورد رجوع اهالی این منطقه بوده است که با مشکل استحکام بنا روبرو شده و ما مجبور به تخریب آن هستیم. خوشبختانه با رایزنی و پیگیری های اجرا شده، شهرداری نظرآباد یک قطعه زمین به متراژ 600 مترمربع و به ارزش 42 میلیارد ریال در همان حوالی کتابخانه جهت بنای ساختمان جدید در اختیار اداره کل قرار داده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در اسرع وقت عملیات ساخت این کتابخانه عمومی هم شروع گردد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز ادامه داد: قطعه زمین دیگر نیز مربوط به شهر تنکمان از توابع شهرستان نظرآباد است که با متراژ 1500 مترمربع به ارزش 15 میلیارد ریال ازسوی شهرداری تنکمان برای ساخت کتابخانه به اداره کل کتابخانه های عمومی استان واگذار شده است.

آشتیانی گفت: انتظار داریم اولین کتابخانه عمومی شهر تنکمان با همت و همراهی مسئولان و خیّرین این شهر احداث و در اختیار اهالی کتاب خوان شهر قرار گیرد.

یادآورری می گردد، شهرستان نظرآباد 9 باب کتابخانه عمومی دارد که با ساخت کتابخانه عمومی شهر تنکمان به عنوان دهمین کتابخانه عمومی این شهرستان، علاقه مندان کتابخوان این شهر نیز از فضای کتابخانه ای برخوردار خواهند شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 565

به "واگذاری دو قطعه زمین برای ساخت کتابخانه در دو شهر استان البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری دو قطعه زمین برای ساخت کتابخانه در دو شهر استان البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید