چوب و سرشاخه های درخت بازیافت می گردد

به گزارش آوای وحش، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از مدیریت و ساماندهی جداگانه پسماندهای حجیم مناطق 22 گانه اطلاع داد.

چوب و سرشاخه های درخت بازیافت می گردد

به گزارش شهر، صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند درباره مدیریت و ساماندهی جداگانه پسماندهای حجیم گفت: از ماه های قبل چوب و سرشاخه های درختان به جای انتقال به مجموعه آرادکوه توسط پیمانکار مربوطه از مناطق 22گانه جمع آوری و به منظور استفاده بهینه و مجدد، پس از تبدیل آن به چیپس جهت تبدیل به بیوکمپوست (کمپوست گیاهی) و استفاده در فضای سبز شهر تهران به منطقه 18 تحویل داده می شد.

او اضافه نمود: به تازگی نیز این سازمان پس از انتشار فراخوان درخصوص مدیریت و ساماندهی پسماندهای حجیم، پیمانکار مربوط را انتخاب و مقدمات اجرای طرح پردازش پسماندهای حجیم در این منطقه را نیز فراهم نموده است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با تأکید بر اصلاح الگوی مصرف و تفکیک پسماند در مبدا، به عنوان دو اصل ضروری برای رسیدن به اهداف طرح کاهش پسماند(کاپ) خاطر نشان کرد: برای تحقق اهداف کاپ که درنهایت شهری پاک به لحاظ مدیریت بهینه پسماند را برای ما به ارمغان می آورد، راستا پر فراز و نشیبی باید طی گردد که عدم انتقال پسماند حجیم به آرادکوه این راستا را برای ما هموار خواهد کرد.

علیپور با اشاره به وجود محل هایی در مناطق به منظور دپوی پسماندهای حجیم گفت: تا قبل از برنامه ریزی برای مدیریت پسماندهای حجیم، لاستیک های غیرقابل استفاده و پسماندهایی شامل مبلمان و لوازم خانگی حجیم و مستعمل در اماکنی به نام چهاردیواری جمع و سپس به منظور پردازش نهایی به مجتمع آرادکوه منتقل می شدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تأکید بر ضرورت مدیریت جداگانه پسماندهای حجیم و مزایای زیست محیطی و مالی این فرایند اضافه نمود: با پردازش و ساماندهی جداگانه پسماندهای حجیم علاوه بر کاهش هزینه های انتقال، دفع و دفن پسماند، به هدف زیست محیطی طرح کاپ نزدیک تر خواهیم شد.

علیپور با اشاره به اینکه جداسازی پسماند در مبدا یکی از موارد مهم در طرح کاپ(کاهش پسماند) است، اضافه نمود: ترغیب شهروندان به کاهش زباله و تفکیک پسماند در مبدأ یکی از مباحث مهم در کاهش آلودگی های زیست محیطی، صرفه جویی در هزینه های جداسازی پسماندها و کاهش هزینه های حمل و دفن زباله ها است. به همین دلیل این سازمان علاوه بر مدیریت پسماند حجیم، هماهنگی و برنامه ریزی لازم در مورد بهره برداری از مرکز کنترل و نظارت تصویری مدیریت پسماند، بهبود فرآیند فراوری کمپوست را مدنظر دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 619

به "چوب و سرشاخه های درخت بازیافت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چوب و سرشاخه های درخت بازیافت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید