گوگل حساب های کاربری تبلیغی برای عربستان و امارات را مسدود کرد

به گزارش آوای وحش، گروه تجزیه و تحلیل تهدید گوگل ، معروف به تگ بیان نمود که حساب های کاربری وابسته به عربستان سعودی و امارات و مصر را بسته است.

گوگل حساب های کاربری تبلیغی برای عربستان و امارات را مسدود کرد

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، گروه تجزیه و تحلیل تهدید گوگل ، معروف به تاگ گفت که حساب های کاربری وابسته به عربستان سعودی و امارات و مصر را بسته است.

این اقدام در چارچوب حمله گروه تگ به عملیات مختلف نفوذ الکترونیکی (هک) اجرا شده و تاکید می کند که توئیتر نیز چنین اقدامی اتخاذ کرده است.

کارشناسان گوگل در گزارش امنیتی سه ماهه نخست سال جاری گفتند که ماه مارس بیشترین فعالیت در گوگل اجرا شده و تاگ به پنج عملیات هک حمله کرده است.

گوگل اعلام کرده که یک محتوای سیاسی به زبان عربی در حمایت از ترکیه را منتشر و توسعه دهنده برنامه گوگل پلی را مسدود کرده است و به 68 کانال یوتیوپ به عنوان بخشی از یک فرآیند هک خاتمه داده است.

گوگل همچنین یک حساب تبلیغاتی و 17 کانال یوتیوپ را فسخ و یک توسعه دهنده برنامه گوگل پلی را به عنوان بخشی از کمپین علیه فرایند هک مرتبط با مصر مسدود کرده است.

گوگل گفت که این کمپین یک محتوای سیاسی را به زبان عربی منتشر می کند که از عربستان سعودی ، امارات ، مصر و بحرین پشتیبانی و از ایران و قطر انتقاد می کند.

توئیتر نیز اقداماتی علیه این کمپین انجام داده و گفت اطلاعات به دست آمده از خارج حاکی از آن است که اپراتورهای کمپین دستورهای خود را از دولت مصر می گرفتند.

گوگل گفت که این کمپین محتوای سیاسی حامی صربستان را تبلیغ کرده و توییتر همچنین هشت هزار و 558 اکانت را که بخشی از این کمپین و در حال تبلیغ برای حزب حاکم صربستان بوده بسته است.

به اعتقاد تاگ دو گرایش در سه ماه نخست سال 2020 سیر صعودی داشته اند:

گرایش نخست: ظهور شرکت های اجاره ای هک است که در حال حاضر در هند فعالیت می کنند، کشوری که در گذشته چنین خدماتی نداشته و بسیاری از شرکت های هکر در اتحادیه اروپا و اسرئیل و برخی از کشورهای عربی قرار دارند.

طبق گزارش گروه تگ، هکرهای هندی کمترین درصد تهدید را از بین 270 گروه هکر تهدید کننده در جهان دارند.

فرایند دوم افزایش تعداد عملیات هک و نفوذ سیاسی توسط دولت ها در سراسر جهان در شبکه های ارتباط اجتماعی است.

گوگل همچنین گفت که یک حساب کاربری و 82 کانال یوتیوپ را به عنوان بخشی از عملیات هک مرتبط با مصر بسته و کارشناسان تگ اعلام کرده اند که این کمپین در یک محتوای سیاسی به زبان عربی در حمایت از عربستان و امارات و مصر و بحرین و انتقاد از ایران و قطر مشارکت دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 353

به "گوگل حساب های کاربری تبلیغی برای عربستان و امارات را مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل حساب های کاربری تبلیغی برای عربستان و امارات را مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید