48 مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه با ترکیب چوب در سال1400

به گزارش آوای وحش، اگر گشتی در مطالب انبوه سایت اتاق بزنید با پست های بی شماری درباره دکوراسیون داخلی روبرو خواهید شد. اما نمای خارجی ساختمان هم بسیار مهم است. در این پست با 30 مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه بسیار شیک و مدرن آشنا خواهید شد که نمونه های مشابه به آنها را در کمتر جایی دیده اید. برای طراحی نمای خارجی ساختمان های مدرن باید با دقت زیاد به جست و جو بپردازید زیرا در این بخش روز به روز ایده های خلاقانه ای جدیدی معرفی می گردد که نکات جالب بسیاری را در خود پنهان دارند.

48 مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه با ترکیب چوب در سال1400

شاید با اولین نگاه به این 30 مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه تصور کنیم که تمامی این خانه ها بسیار کوچک و جمع و جور هستند زیرا در ظاهر اینگونه نشان می دهند اما اصلاً اینگونه نیست بلکه در کنار طراحی مدرن نمای خارجی در فضای درونی هم از بالاترین سطح طراحی داخلی استفاده شده تا منزلی عظیم و جادار با رعایت تمامی اصول مهندسی و طراحی ساخته و ایجاد گردد؛ ترکیبی که در کنار هم، چنین شاهکارهایی را خلق نموده است. تمامی این خانه ها از زیبایی و مجذوب نمایندهیت بینظیری برخوردارند که در تصاویر زیر به وضوح تعیین است.

امروزه تمایل به طراحی و استفاده از المان های نوین و مدرن در زندگی افزایش یافته و بیشترین ان در استفاده از چوب و ترموود در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها است. معمولا درنمای داخلی خانه بیشتر وسایل هایی که استفاده میگردد از جنس چوب است برای مثال کابینت ها و مبلمان و ظروف دکوری از چوب ساخته میشوند.یکی از الزامات طراحی مدرن و زیبا استفاده از متریال های مدرن میباشد.استفاده از چوب ها در دکوراسیون داخلی خانه و نمای بیرون ساختمان افزایش یافته است .استفاده از چوب در طراحی داخلی و نمای بیرون ساختمان زیبایی خاصی به خانه میدهد و بعلاوه به علت ماندگاری زیاد و انعطاف پذیر بودن در طراحی و اجرا مورد توجه همه طراحان قرار گرفته است.استفاده از چوب برای کسانی که تنوع طلب هستند و بیشتر به دکوراسیون خانه خود اهمیت میدهند مناسب است زیرا چوب بیشتر باعث زیبایی خانه میگردد.

در استفاده از چوب برای تزیین و زیباسازی نمای خارجی خانه می توان و باید به موارد مهم توجه کرد. به اسم مثال رنگ زیبای قهوه ای در چوب می تواند همراه با رنگ هایی مانند مشکی و نوک مدادی بسیار زیبا، شکیل و سنگین به نظر برسد. بعلاوه در کنار چوب می توان از رنگ های روشنی مثل کرم، نقره ای و سفید هم به خوبی استفاده نمود زیرا هنرِ تضاد رنگ ها سبب می گردد رنگ قهوه ای چوب ها در کنار رنگ روشن اطراف سبب بهتر و بینظیر شدن نمای خانه یک طبقه و هچنین دو طبقه گردد. رعایت این موارد می تواند در کنار هم سبب افزایش مجذوب نمایندهیت نمای خارجی خانه و زیبایی وصف ناپذیر آن گردد.

کیفیت چوب استفاده شده برای نمای ساختمان به چه چیزی بستگی دارد؟

1-میزان حرارت

2-مواد اولیه

3-انجام عملیات ترمو استاندارد

برای اینک کشور فنلاند دارای آب و هوای مخصوصی است باعث شده تا کیفیت چوب های فراوری شده در انجا بالا باشد.

چوب های فراوری شده در این کشور درجه های مختلفی دارد و کیفیت چوب هایی که در شمال فنلاند فراوری میشوند از چوب های جنوب فنلاند بیشتر است چون تراکم چوب های شمال فنلاند بیشتر از جنوب است.و در نمای ساختمان هایی که

از چوب ساخته شده است از چوب های شمال فنلاند استفاده مینماینداین چوب ها کیفیت بهتری دارد.

این موضوع و اهمیت استفاده از چوب های مرغوب و مقاوم را می توان در آب و هوای سرد و گاهی معتدل کشورهای مختلف اروپایی مشاهده کرد. نمای خانه یک طبقه را می توان با اینگونه چوب های فنلاندی، بسیار زیبا و مجذوب نماینده طراحی کرد در عین اینکه مقاومت و ماندگاری لازم را هم به آنها بخشید. شاید برای عده ای استفاده کردن از چوب در نمای خارجی خانه یک یا دو طبقه مورد قبول نباشد زیرا تصور بر این است که بر اثر عوامل مختلف طبیعی مانند باد و باران، برف و یخبندان و مسائلی از این دست، چوب ها عمر طولانی نخواهند داشت و به سرعت از بین می فرایند. این در حالیست که جنس و کیفیت چوب ها و بعلاوه استفاده از مواد نگهدارنده در زمان فراوری و نصب آنها، چنین مشکلاتی را برطرف نموده است.

در چوب نماها به چه استاندارهایی باید توجه کرد؟

روش برش چوب

روش پیچ کردن

فاصله پیچها

استفاده از چوب زیر سازی

فاصله اولین پیچ از سر الوار

جنس پیچ مورد استفاده

مسلما مهم ترین بخش نمای خارجی هر ساختمانی، نمای روبه خیابان آن است که به نام نمای اصلی هم شناخته می گردد. خصوصا در طراحی نمای خانه یک طبقه که طراحی نمایی شیک و مدرن برای آنها سخت تر است زیرا با وسعت کمتری سروکار داریم و در نتیجه باید تمامی تکنیک های لازم برای زیباسازی نمای ساختمان را در همین وسعت کم بکار بگریم طوری که هم نمایی بیرونی شیک باشد و نمای داخل را محدود نکند. مصالحی که برای ساخت نما استفاده می گردد بسیار متنوع است از سنگ، بتن و سیمان گرفته تا چوب، شیشه، آجر و گچ در ساخت نما بکار می فرایند که در این پست با تمامی آنها روبرو خواهید شد.

ساختمانی که در شکل زیر مشاهده می کنید تمام با آجرهای سفید رنگ پوشیده شده اما در نگاه اول اصلا متوجه آجری بودن نمای ساختمان نمی شوید. در بخشی از خانه هم آجرها طوری چیده شده اند که حفره ای میان آنها بوجود آمده تا نور براحتی از آنها عبور کند. با این کار هم فضای داخلی روشن می ماند و هم دید بیرون به داخل خانه محدود می گردد.

خانه های حیاط دار فرصت بسیار مناسبی برای خلق نماهای خلاقانه و بدون مرز فراهم می نمایند. نمای خانه یک طبقه یا دو طبقه حیاط دار اکثرا قدیمی هستند بنابراین اگر صاحب چنین خانه ای هستید باید بدنبال ایده های مدرن و بروز مانند شکل زیر بگردید. شاید برای بعضی ها چنین نمایی خیلی خشک، خشن و سرد باشد اما طراح این خانه با دولایه کردن سقف و همیطور استفاده از گیاهان و باغچه های سبز کاملا جلوی خشک دیده شدن نما را گرفته است.

خانه زیر طوری طراحی شده که بیشتر شبیه یک موزه آثار هنری است. پنل زرد رنگ سوراخ سوراح شده که شبیه عدد 7 انگلیسی برعکس است در زمینه خاکستری نمای بتنی خیلی زیبا خودنمایی می نماید. مشاهده می کنید که نمای رو به خیابان دید خیلی کمی به داخل خانه دارد و از لحاظ حفظ حریم خصوصی در نمایی خیابان بسیار عالی عمل نموده است.

بعضی خانه های یک طبقه چون سقف بلندی دارند وقتی از خارج به آنها نگاه می کنیم شبیه یک ساختمان با دو طبقه جداگانه یا حتی بیشتر بنظر می رسند اما اینطور نیست. سقف بلند مزایای زیادی دارد که خصوصا در خانه هایی با مساحت زمین کم ارزش بالای خود را نشان می دهد. ساختمان زیر چنین ویژگی داشته و در نمای آن هم از مواد و مصالح متنوعی مانند بتن، شیشه، فلز و چوب استفاده شده. تفاوت مصالح در نمای ساختمان و همینطور حضور گیاهان باعث شده نمای خانه در عین کوچکی و باریکی، بسیار زیبا و شیک بنظر رسد.

امروزه دیگر بیشتر خانه های یک طبقه با توجه به محدود بودن فضا و کمبود زمین، به صورت دوبلکس طراحی می شوند، با این روش کارایی ساختمان با توجه به مساحت زمین افزایش قابل توجهی خواهد داشت. حتی در خانه های آپارتمانی اگر ارتفاع سقف اجازه دهد بسیار خانه خود را به صورت دوبلکس طراحی می نماید. عکس هایی که در زیر مشاهده می کنید نمای خانه یک طبقه اما دوبلکس را نشان می دهد که بسیار مدرن و هوشمندانه طراحی شده اند.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1099

به "48 مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه با ترکیب چوب در سال1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 مدل نمای خانه یک طبقه و دو طبقه با ترکیب چوب در سال1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید