شروع ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری از فردا

به گزارش آوای وحش، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از شروع ششمین دوره ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران (همسر) این صندوق از 10 اردیبهشت ماه اطلاع داد.

شروع ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری از فردا

به گزارش خبرنگاران، محمود مرتضایی فرد امروز (پنج شنبه) با اعلام این خبر گفت: ثبت نام ششمین دوره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران همسر به تعداد 1400 فقره و به مبلغ 25 میلیون تومان از فردا (آدینه 10اردیبهشت ماه) به مدت دو هفته به صورت اینترنتی اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت این تسهیلات از 10 تا 25 اردیبهشت می توانند به وسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir درخواست خود را ثبت نمایند، گفت: پیش بینی می گردد با هماهنگی و همکاری بانک عامل پرداخت این تسهیلات برای یک هزار و 400 نفر از واجدین شرایط حداکثر تاخاتمه خردادماه سالجاری یا اوایل تیرماه انجام گردد.

مرتضایی فرد با بیان اینکه نرخ تسهیلات 10درصد و دوره بازپرداخت آن 60 ماهه خواهد بود درباره شرایط دریافت این تسهیلات اظهار کرد: حداقل حقوق خالص دریافتی فروردین ماه امسال مشمولین باید یک میلیون تومان بوده و تاریخ عقدنامه فرزند نیز در بازه زمانی اول خرداد 1398 تا اول اردیبهشت 1400 باشد.

وی با بیان سایر شرایط این وام گفت: ارائه تسهیلات صرفاً به ازدواج اولیه (زوجین) فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و فرزند همسر وظیفه بگیر تعلق می گیرد، ضمن اینکه در صورت مشمولیت پدر و مادر در صندوق، صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید نمود: بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که در دوره ­های قبلی نسبت به اخذ این تسهیلات اقدام نموده اند و پیروز به دریافت تسهیلات شده اند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود نخواهند داشت. همچنین متقاضیانی که در دوره قبل ثبت نام کردند و مشمول این تسهیلات نشدند درصورت تمایل باید دوباره ثبت نام نمایند.

مرتضایی فرد با اشاره به اینکه تسهیلات مورد نظر مشمول بیمه عمر مانده بدهکار بوده و هزینه آن برعهده متقاضی است، توضیح داد: پس از خاتمه زمان ثبت نام اینترنتی، متقاضیان براساس میزان حداقل حقوق خالص دریافتی و تعداد تسهیلات استفاده شده از صندوق اولویت بندی شده و پس از راستی آزمایی مدارک درخواستی توسط مدیریت های استانی، واجدین شرایط براساس سقف اعتبار و تعداد، اعلام خواهند شد.

وی یادآور شد: از سال 98 که این تسهیلات اجرایی شده تا کنون، به حدود 5هزار و 500 نفر از واجدین شرایط طی 5 دوره تسهیلات 20 و 25 میلیون تومانی پرداخت شده و در این دوره نیز به هزار و 400نفر دیگر از مشمولان، وام 25 میلیون تومانی پرداخت می گردد.

مرتضایی فرد با اشاره به آمار ثبت نام متقاضیان وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری گفت: در دوره اول برای 1000 فقره وام، حدود 43 هزار نفر ثبت نام کردند، در دوره دوم برای 1500 فقره وام حدود 10 هزار نفر ثبت نام کردند، در دوره سوم برای 1000 فقره وام، 28 هزار و 955 نفر ثبت نام، برای دوره چهارم با 1000 فقره وام، 27 هزار و 338 نفر ثبت نام کردند و در دوره پنجم نیز برای 1000 فقره وام، 33 هزار و 683 نفر ثبت نام کردند.

او با بیان اینکه پس از پرداخت وجه به مشمولان تسهیلات در هر دوره، درخواست سایر متقاضیان حذف شده و برای دور بعدی، متقاضیان قبلی در صورت علاقه مندی باید مجدد ثبت نام می کردند اظهار کرد: فرآیند آنالیز های معمول برای تمامی ثبت نام نمایندگان انجام می گردد و ثبت نام در هر دوره، هیچ گونه حقی برای استفاده از تسهیلات مذکور برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی از متقاضیان خواست تا پیش از شروع زمان ثبت نام (ساعت 9 صبح آدینه 10 اردیبهشت ماه) به سایت مربوطه مراجعه ننمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 953

به "شروع ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید