احتمال بازگشایی دانشگاه ها زودتر از مهر، ترم آینده به هیچ عنوان با تاخیر یا در بهمن شروع نمی گردد

به گزارش آوای وحش، وزیر علوم با بیان این که به هیچ عنوان ترم آینده با تاخیر یا در بهمن ماه شروع نمی گردد، گفت: دانشجویان ورودی جدید بر روی این موضوع که ترم تحصیلی آینده از بهمن ماه شروع می گردد حساب باز نکنند؛ چرا که ممکن است حتی کلاس های دانشجویان زودتر از مهر نیز شروع گردد.

احتمال بازگشایی دانشگاه ها زودتر از مهر، ترم آینده به هیچ عنوان با تاخیر یا در بهمن شروع نمی گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

دکتر منصور غلامی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب در پاسخ به بعضی شایعه ها برای تغییر مجدد زمان برگزاری آزمون های سال 99، اظهار کرد: ما به هیچ عنوان قصد به تاخیر انداختن زمان برگزاری کنکور و آزمون های دیگر را نداریم؛ چرا که تمام کوشش ما این است که ورودی های سال 99 را ترم آینده به کلاس های درس مجازی یا حضوری ببریم.

وی در ادامه توضیح داد: تاریخ های اعلام شده برای برگزاری آزمون های سال 99 آخرین ظرفیتی است که بتوانیم پاسخ داوطلبان پذیرفته شده در اوایل مهر ماه امسال را داشته باشیم.

وزیر علوم همچنین در مورد زمان احتمالی بازگشایی ترم آینده دانشگاه ها نیز خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان ترم آینده با تاخیر یا در بهمن ماه آغاز نمی گردد؛ چرا که دانشجویان فعلی ما مسئله ای برای ثبت نام و حضور در کلاس های درس در ترم آینده ندارند، ممکن است حتی دانشجویان زودتر از مهر ترم تحصیلی خود را آغاز نمایند.

وزیر علوم خاطر نشان کرد: تمام کوشش ما برای ورودی های جدید این است که ترم آینده را از اول پاییز یعنی مهر ماه آغاز کنیم.

دکتر غلامی با تاکید بر اینکه دانشجویان روی برگزاری ترم آینده از بهمن ماه حساب باز ننمایند، تاکید نمود: اگر پاسخ آزمون های ما با یک یا دو هفته ای تاخیر اعلام گردد، این مدت را به صورت برگزاری کلاس های فشرده جبران خواهیم کرد. بنابراین ترم آینده از مهر ماه برگزار خواهد شد.

وزیر علوم به پیش بینی شرایط آموزش دانشگاه ها در ترم آینده اشاره نمود و اضافه کرد: ما خوشبختانه در ترم جاری علی رغم اینکه آمادگی قبلی نداشتیم، به خوبی دانشگاه های ما توانستند به وسیله آموزش های مجازی آموزش دانشجویان خود را پیش ببرند و به جز واحدهای علمی آموزش سایر درس ها به خوبی پیش می رود. بعضی از دانشگاه های ما حتی آماده برگزاری امتحان نیز هستند، بنابراین برای ترم بعد ما دو گزینه را با هم پیش می بریم؛ اول اینکه ابتدا اگر مشکل بیماری رفع و روال عادی شد، آموزش های ما حضوری خواهد بود، اما اگر ستاد مدیریت بیماری شهریور ماه بیان کرد احیانا در مناطق یا استان هایی برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها احتیاط ضروری است، ما ظرفیت های آموزش مجازی را همچنان تقویت می کنیم و کلاس ها را به این صورت ادامه خواهیم داد و تاخیری در برگزاری این کلاس ها ایجاد نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 339

به "احتمال بازگشایی دانشگاه ها زودتر از مهر، ترم آینده به هیچ عنوان با تاخیر یا در بهمن شروع نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشایی دانشگاه ها زودتر از مهر، ترم آینده به هیچ عنوان با تاخیر یا در بهمن شروع نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید