اصنافی که برنده و بازنده ترس از کرونا شدند ، افزایش سه برابری قیمت مواد شوینده در شیراز

به گزارش آوای وحش، انتشار ویروس کرونا در کشور که بر اساس آمار رسمی جان حداقل 26ایرانی را گرفته و بیش از 200 نفر را مبتلا و هزاران نفر را از وحشت ابتلا به این ویروس به مراکز درمانی فرستاده است،علاوه بر آنکه به روح و روان مردم آسیب فراوانی زده ، اقتصاد کشور را نیز دچار بحران مضاعف نموده است.مالی که پیش از این حال هم خوشی نداشت و روبه اغما بود.

اصنافی که برنده و بازنده ترس از کرونا شدند ، افزایش سه برابری قیمت مواد شوینده در شیراز

جهت دریافت مشاوره خدمات آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا با گذری در خیابان های شیراز به راحتی می توان رکود را در مغازه های سطح شهر شیراز مشاهده کرد؛ به طوری که این مهم سبب شده بسیاری از مغازه داران در آستانه نوروز با مشکل جدی روبرو شوند.

آن طور که کشاورز رئیس اتحادیه صنف خواربار و لبنیات فروشان شیراز می گوید: در حال حاضر افراد سودجو بازار لوازم بهداشتی و شوینده را در شهر شیراز متلاطم نموده اند. وی می افزاید: در شرایط فعلی بار سودجویی های افراد بر دوش مغازه داران و سوپر مارکت ها افتاده است.

افزایش چند برابری قیمت ها به بهانه شیوع کرونا

حسین کشاورز در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه در شرایط فعلی به بهانه شیوع کرونا قیمت محصولات چند برابر شده است، می افزاید: اما متاسفانه واحدهای نظارتی برای ارائه آمار به مراکزی مانند استانداری و صنعت و معدن، مدام مغازه های سوپر مارکت را در سطح شهر شیراز جریمه می نمایند.

رئیس اتحادیه صنف خواربار و لبنیات فروشان شیراز در ادامه با اشاره به اینکه نباید با این بهانه که افرادی بعضی محصولات را گران خریداری می نمایند، مغازه داران و سوپر مارکت ها را جریمه کرد، می افزاید: در حال حاضر قیمت شوینده ها و مواد ضد عفونی نماینده در سطح شهر شیراز دو الی سه برابر گران تر شده است.

به گفته وی مردم در سطح شهر شیراز از ترس مبتلا به بیماری کرونا به خرید مواد ضد عفونی نماینده و شوینده هجوم آورده اند.

کشاورز در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر مردم از خرید محصولات لبنی دست کشیده اند، می افزاید: ترس از مبتلا به بیماری کرونا باعث شده که مردم از خرید محصولات غذایی و میوه جات دست بکشند و به خرید مواد شوینده و ضد عفونی نماینده رو بیاورند.

رئیس اتحادیه صنف خواربار و لبنیات فروشان شیراز با اشاره به اینکه گران خریدن با گران فروختن دو موضوع مجزا است، بیان می نماید: مسئولان بدون پرسش و جویا شدن از قیممت خرید مواد شوینده و ضد عفونی نماینده مغازه داران و سوپر مارکت های سطح شهر شیراز را جریمه می نمایند، به طوریکه برای بهبود این وضع مسئولان باید منشا این بخش را پیدا نمایند.

کشاورز با اشاره به اینکه بیماری کرونا در آستانه نوروز تاثیر زیادی بر روی بازار و مغازه های سوپر مارکت سطح شهر شیراز می گذارد، می افزاید: در صورت تداوم این فرایند بسیاری از مغازه داران و سوپر لبنیات های سطح شهر با وضع بدتری روبرو می شوند.

رئیس اتحادیه صنف خواربار و لبنیات فروشان شیراز با بیان اینکه از دو روز گذشته استقبال مردم از خرید بسیار کاهش یافته است، بیان می نماید: این در حالی است که در دو روز گذشته با کاهش 50 درصدی مشتریان روبرو شده ایم.

وی با اشاره به اینکه بی اعتمادی مردم سبب شده که آنها به آمار و ارقام ها اطمینان نداشته باشند، می گوید: اطمینان مردم به صحبت های مسئولان باعث کاهش بسیاری مسائل می گردد.

کشاورز در ادامه با بیان اینکه در چنین شرایطی احتیاج است تا صدا و سیما به صورت مستقیم ورود پیدا کند، می افزاید: در شرایط فعلی مسئولین باید به مردم اطلاع رسانی نمایند و تاکید نمایند که شیوع کرونا هیچ ارتباطی با مغازه داران ندارد.

فروش ساندویچی های سطح شهر به صفر رسیده است

احمدپناه رئیس اتحادیه پیتزا فروشان و اغذیه شیراز هم در ادامه با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا باعث شده که وضع مغازه های ساندویچی و فست فودهای شیراز به شدت نگران نماینده باشد، می گوید: در حال حاضر میزان فروش مغازه های ساندویچی و فست فودهای سطح شهر شیراز یک سوم شده است، به طوری که تقریبا به صفر رسیده است.

محمدرضا احمدپناه در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه در حال حاضر تعطیلی مغازه های ساندویچی و فست فودها به مراتب به صرفه تر است، می افزاید: بسیاری از واحدهای صنفی با ما تماس می گیرند و از تعطیلی واحدهای خود خبر می دهند.

به گفته وی 90 درصد مغازه های ساندویچی و فست فود در سطح شهر شیراز موارد بهداشتی را کاملا رعایت می نمایند.

رئیس اتحادیه پیتزا فروشان و اغذیه شیراز در ادامه با بیان اینکه تداوم فرایند این بیماری باعث تعطیلی بسیاری از مغازه های ساندویچی و فست فودها در سطح شهر شیراز می گردد، بیان می نماید: در چند روز گذشته و همزمان با شیوع بیماری کرونا در کشور از هر 10 مشتری سه نفر به مغازه ها جهت خرید ساندویچ مراجعه می نمایند.

80 درصد مشتری های آرایشگران شیراز کاهش یافته اند

رئیس اتحادیه آرایشگران و پیرایشگران مردانه شیراز با بیان اینکه در حال حاضر ویروس کرونا به صورت بسیار گسترده بر روی بازار آرایشگران و مغازه داران این حرفه تاثیر گذاشته است، می افزاید: در شرایط فعلی بسیاری از مغازه داران و آرایشگران شیراز بسیار گله مندند.

امید بردبار در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه آرایشگران شیرازی متضرر شده اند، بیان می نماید: شیوع کرونا باعث شده که مشتریان مابه شدت کاهش یابد و با سیل عظیمی از بدهی و اجاره مغازه روبرو شویم.

بردبار در ادامه با بیان اینکه چشم آرایشگران همیشه به قبل از نوروز و شب عید است، می افزاید: اگرچه آرایشگران در روزهای قبل از نوروز در وضع مناسبی هستند اما متاسفانه شیوع ویروس کرونا سبب شده که با مسائل عدیده ای روبرو شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه 75 الی 80 درصد مشتری های آرایشگران شیراز کاهش یافته اند، ادامه می دهد: بسیاری از فعالان این صنف معترضند و در یک سردرگمی به سر می برند.به گفته وی دانشگاه علوم پزشکی هیچ اطلاع رسانی جز شستن دست از شیوع ویروس کرونا انجام نداده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 138

به "اصنافی که برنده و بازنده ترس از کرونا شدند ، افزایش سه برابری قیمت مواد شوینده در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصنافی که برنده و بازنده ترس از کرونا شدند ، افزایش سه برابری قیمت مواد شوینده در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید