انتقاد لیندسی گراهام به سیاست مهاجرتی دولت بایدن خبرنگاران

به گزارش آوای وحش، سناتور جمهوری خواه آمریکایی در اظهاراتی انتقادی از سیاست مهاجرتی دولت بایدن، گفت که این سیاست می تواند جنبه های منفی زیادی برای آمریکا داشته باشد که از جمله آن احتمال بحران امنیت ملی است.

انتقاد لیندسی گراهام به سیاست مهاجرتی دولت بایدن خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکایی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز گفت سیاست مهاجرتی جو بایدن تاثیرات منفی بر آمریکا خواهد داشت که از جمله آن ها بحران امنیت ملی است.

وی مدعی شد کاهش کنترل مرزی ممکن است در نهایت مورد سوءاستفاده نه تنها مهاجران بلکه تروریست هایی که به دنبال آسیب زدن به این کشور هستند، قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی گفت: این یک بحران انسانی است. این یک بحران مالی برای شهر های ما در مرز خواهد بود و در نهایت به بحران امنیت ملی تبدیل خواهد شد، زیرا آن ها امروز بچه هستند، اما فردا ممکن است تروریست شوند.

این سناتور جمهوری خواه اضافه نمود: هیچ چیزی برای القاعده و داعش خوشایندتر از انجام حمله دیگری در آمریکا با نزدیک شدن به بیستمین سالگرد فاجعه 11 سپتامبر نیست. این ناامنی مرزی بهترین راه وارد شدن تروریست ها به کشور است.

گراهام همچنین گفت: حرف اینطور پیچیده که سیاست های دولت بایدن جای سیاست های ترامپ را می گیرد و اگر پایت به آمریکا برسد، دیگر خروجی در کار نیست.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ، سیاست های سختگیرانه برای پناهجویان بسیار شدت داشت و اخبار زیادی از بازداشت بچه ها مهاجر و قرار دادن آن ها در شرایط نامناسب منتشر می شد. رئیس جمهور سابق آمریکا مخالف سرسخت ورود مهاجران به کشورش طی چهار سال گذشته بود. وی ایده ساخت دیوار مرزی در جنوب ایالات متحده را در سال 2017 اجرایی کرد تا مانع از ورود مهاجران مکزیکی و دیگر کشور های آمریکای لاتین گردد.

علیرغم آنکه رئیس جمهور جدید آمریکا به محض ورود به کاخ سفید، کار خود را با لغو سیاست های مهاجرتی ترامپ شروع کرد، اما هنوز اقدام ملموسی در این زمینه صورت نگرفته است.

خبرگزاری رویترز اخیراً گزارش داد نیرو های مرزبانی آمریکا در ماه فوریه نزدیک به یکصد هزار مهاجر را در مرز مکزیک و آمریکا بازداشت کردند. رویترز اضافه نمود این رقم بالاترین رقم بازداشت مهاجران در ماه فوریه از سال 2006 به این سو به شمار می رود.

این رسانه انگلیسی نوشته این ارقام که قبلاً گزارش نشده اند نشان دهنده موج گسترده ورود مهاجران به مرز جنوب غربی آمریکا در شرایطی است که انتظار می رود بایدن بعضی از سیاست های سخت گیرانه ترامپ علیه مهاجران را کنار بگذارد.

پیش از این منابع خبری گزارش داده بودند بر خلاف وعده های دولت بایدن برای کاستن از سخت گیری ها علیه مهاجران بیش از 700 کودک مهاجر بدون همراه در بازداشت گشت مرزی آمریکا قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 846

به "انتقاد لیندسی گراهام به سیاست مهاجرتی دولت بایدن خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد لیندسی گراهام به سیاست مهاجرتی دولت بایدن خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید