خبرنگاران بورل روسیه را تهدید به تحریم کرد

به گزارش آوای وحش، تهران- خبرنگاران- جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تهدید به وضع تحریم ها علیه مسکو گفت که روسیه گفتمان سازنده با اروپا را نمی پذیرد.

خبرنگاران بورل روسیه را تهدید به تحریم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بورل با انتشار بیانیه ای اظهار داشت که اخراج سه دیپلمات اروپایی نشان داد که روسیه نمی خواهد از فرصت گفتمان سازنده با اتحادیه اروپا استفاده کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تصمیم های پیش روی اروپایی ها اشاره نمود و ادامه داد که کشورهای عضو در خصوص گام های بعدی تصمیم خواهند گرفت و قطعا این گام ها می تواند شامل تحریم ها گردد.

پس از سفر جنجالی بورل به روسیه که روز شنبه به انتها یافت، اختلاف نظرهایی بین 27 عضو اتحادیه اروپا شکل گرفت. فرانسه و آلمان خواستار مذاکره با کرملین شدند در حالیکه دیگر کشورها از موضع سختگیرانه تر نسبت به روسیه پس از دستگیری الکس ناوالنی رهبر مخالفان کرملین حمایت می نمایند.

وزارت امورخارجه روسیه دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان را بخاطر شرکت در اعتراض های غیرقانونی در روسیه عنصر نامطلوب خوانده که باید خاک این کشور را ترک نمایند.

بورل سفر خود به مسکو را بسیار پیچیده بیان کرد و گفت که وی با نگرانی های عمیق به بروکسل بازگشته است.

وی شرح داد که به نظر می رسد که روسیه به تدریج اتصال خود را اروپا را قطع می نماید و به ارزش های دموکراتیک به عنوان یک تهدید خارجی نگاه می نماید.

مسئول سیاست خارجی اروپا جزئیات سفر خود را برای وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در 22 فوریه (4 اسفند) تشریح خواهد نمود و رهبران اتحادیه اروپا در خصوص روابط با مسکو در یک نشست در ماه مارس گفت و گو خواهند کرد.

تصمیم به تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه به شدت به اعضای این اتحادیه بستگی دارد و نیازمند اتفاق نظر هر 27 کشور است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 800

به "خبرنگاران بورل روسیه را تهدید به تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بورل روسیه را تهدید به تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید