خبرنگاران حناچی: جای وزیر ورزش در رکاب زنی سه شنبه های بدون خودرو خالی است

به گزارش آوای وحش، تهران- خبرنگاران- شهردار تهران پس از دوچرخه سواری در سه شنبه های بدون خودرو جای خالی حضور مداوم و انگیزه بخش وزیر ورزش و جوانان(مسعود سلطانی فر) در این روز را یادآور شد.

خبرنگاران حناچی: جای وزیر ورزش در رکاب زنی سه شنبه های بدون خودرو خالی است

به گزارش روز سه شنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی این هفته همزمان با روز دنیای دوچرخه، در سه شنبه های بدون خودرو با دوچرخه به دفتر کار خود رفت.

رکاب زنی شهردار در حالی است که تا به امروز تعداد کمی از مسئولان به طور مداوم در این اقدام او را همراهی نموده اند، موضوعی که حناچی هم به آن اشاره و از جای خالی حضور مداوم و انگیزه بخش وزیر ورزش و جوانان در سه شنبه های بدون خودرو یاد کرد.

وی همراهی مسئولان در این پویش را عاملی برای تشویق مردم جهت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و پاک دانست.

حناچی شهردار تهران پس از رکاب زنی امروز گفت: اعتقاد دارم برای کاهش ترافیک شهر تهران و آلودگی هوا، در کوتاه مدت راهی جز تغییر شرایط حمل و نقل نیست، در این میان دوچرخه یکی از وسیله های حمل نقل کم هزینه و پاک است که در شهرهای عظیم دنیا هم استفاده از آن تشویق می گردد.

وی ادامه داد: مخصوصا در شرایط کرونایی فعلی دوچرخه وسیله ای است که می توان ضمن استفاده از آن، فاصله اجتماعی را هم رعایت کرد.

شهردار تهران اضافه کرد: علاوه بر منافع محیط زیستی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را به مسئولین توصیه می کنم چرا که با مردم ارتباط نزدیک برقرار می نمایند و مسائل مردم برایشان ملموس تر می گردد.

به گفته حناچی، از زمانی که وارد شهرداری شدم در سه شنبه های بدون خودرو یا با دوچرخه به دفتر آمدم و یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کردم هم اکنون سه شنبه های بدون خودرو یک شعار شده است؛ همچنان که در بسیاری از کشورها یک روز را برای حمل و نقل پاک اختصاص می دهند و همه را به استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل پاک تشویق می نمایند.

شهردار تهران درباره آخرین شرایط قانون دوچرخه سواری گفت: همکاران من زمینه سازی می نمایند تا قانون دوچرخه را بروزرسانی نمایند چرا که آخرین قانون در این زمینه مربوط به سال 1309 بوده و باید اصلاح گردد تا حمایت های لازم از دوچرخه سواران در شهر توسط پلیس راهور و نهادهای ذیربط صورت گیرد.

وی ادامه داد: بهترین حالت برای شهر تهران این است که دوچرخه سهم پنج درصدی از حمل و نقل را داشته باشد در حالی که هم اکنون این رقم زیر یک درصد است.

حناچی درباره آماده سازی معابر شهر تهران برای دوچرخه سواران اضافه کرد: برنامه ای که حوزه عمرانی در نظر دارد ساخت 500 کیلومتر راستا پیوسته برای دوچرخه سواری و اتصال این راستاها به ایستگاه های مترو است و از سوی دیگر قرار بر این است که تمامی ایستگاههای مترو مجهز به پارکینگ دوچرخه شوند.

وی سایر مسئولان را هم به دوچرخه سواری دعوت نموده و خطاب به آنها گفت: بعضی از سفرا اعلام آمادگی نموده اند که به سه شنبه های بدون خودرو بپیوندند و بعضی هم مانند سفیر اتریش این پویش را همراهی نموده اند با این حال انتظار من این است که رفتار مسئولان باعث گردد که مردم هم به استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی تشویق شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 363

به "خبرنگاران حناچی: جای وزیر ورزش در رکاب زنی سه شنبه های بدون خودرو خالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حناچی: جای وزیر ورزش در رکاب زنی سه شنبه های بدون خودرو خالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید