خروج پاتریوت های آمریکا از عربستان به جنگ نفت مرتبط است یا جنگ با ایران؟

به گزارش آوای وحش، ایرنا نوشت:وزیر خارجه ترامپ مدعی شد خروج موشک های پاتریوت از عربستان سعودی ارتباطی به کاهش جهانی قیمت نفت ندارد و تنها یک جابجایی نیروها بوده است.

خروج پاتریوت های آمریکا از عربستان به جنگ نفت مرتبط است یا جنگ با ایران؟

مایک پمپئو روز آدینه در گفت وگو با بن شاپیرو شو این مطلب را در پاسخ به این سوال عنوان کرد که روز گذشته آمریکا گفت موشک های پاتریوت خود را از عربستان سعودی خارج خواهد نمود.

این پیش فرض مطرح می گردد که ایران با توجه به تضعیف شرایط مالی و همه گیری آن دیگر تهدیدی برای عربستان سعودی نیست اما فرضیه دیگری هم مطرح است و آن اینکه برای فشار به عربستان سعودی به منظور کاهش عرضه نفت این کار اجرا شده است. دلیل این اقدام آمریکا چیست؟

وی اضافه نمود: این موشک های پاتریوت برای مدتی آنجا بوده اند. ضروری است نیروهای آن بازگردند. ضروری است آنها موقعیتشان را تغییر دهند. جزئیات بیشتر را به وزارت دفاع واگذار می کنم.

وزیر خارجه ترامپ ادامه داد: این اقدام به معنای کاهش تهدیدهای ایران نیست که ای کاش چنین می بود. کاش جمهوری اسلامی ایران راستا خود را تغییر داده بود اما تهدید همچنان باقی است.

پمپئو افزود: همچنین به معنای کاهش حمایت از پادشاهی سعودی نیست و هر کاری که بتوانیم برای فراهم کردن امنیت و سیستم های دفاع هوایی آنها تا ایران نتواند آنان را تهدید کند، انجام می دهیم.

وی گفت: این به هیچ وجه تلاشی برای فشار آوردن به آنها با توجه به مسائل جهانی نفت نیست، این یک چرخش طبیعی نیروها بود و فکر می کنم حکومت ایران هم این را می داند.

وزیر خارجه ترامپ ادامه داد: آنها می توانند ببینند که ما هنوز توانایی کافی برای ادامه فعالیت های فشار حداکثری و بازدارندگی در منطقه را داریم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 316

به "خروج پاتریوت های آمریکا از عربستان به جنگ نفت مرتبط است یا جنگ با ایران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج پاتریوت های آمریکا از عربستان به جنگ نفت مرتبط است یا جنگ با ایران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید