خودداری ترامپ از قبول شکست در انتخابات یک خطر جدی است

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، بیش از 100 تن از مقامات پیشین و جمهوریخواه آمریکا در حوزه امنیت ملی روز دوشنبه خودداری دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور از پذیرش شکست خود در انتخابات سوم نوامبر را حمله ای ضد دموکراتیک به صحت انتخابات ریاست جمهوری خوانده و از رهبران این حزب خواستند تا این اقدام ترامپ را تقبیح نمایند.

خودداری ترامپ از قبول شکست در انتخابات یک خطر جدی است

این گروه صدنفره در بیانیه ای مکتوب اعلام کردند: تلاشهای ادامه دار رئیس جمهور ترامپ برای ایجاد شک و شبهه در خصوص صحت انتخابات و مداخله در فرآیندهای انتخاباتی ایالت ها دموکراسی ما را تضعیف نموده و با خطر لطمه ای طولانی مدت به نهادهای ما همراه است.

این گروه- موسوم به مقامات پیشین و جمهوریخواه امنیت ملی برای بایدن- متشکل از بعضی از بلندپایه ترین مقامات امنیت ملی آمریکا در دولتهای جمهوریخواه رونالد ریگان، جورج دبلیو. اچ بوش، جورج دبلیو. بوش و ترامپ است.

امضا کنندگان این بیانیه شامل افرادی همچون تیم ریدج وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا، مایکل هایدن ژنرال بازنشسته که در سمت رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و آژانس امنیت ملی آمریکا فعالیت نموده است، ویلیام وبستر تنها فردی که ریاست هر دو سازمان سیا و دایره تجسس فدرال (اف بی آی) را برعهده داشته و همچنین جان نگروپونته نخستین مدیر اطلاعات ملی آمریکا می گردد.

در بخشی دیگر از این بیانیه که نخستین بار به رؤیت روزنامه واشنگتن پست رسید، آمده است: در شرایطی که ایالات متحده با یک بیماری همه گیر در سطح جهانی و تهدیدهای جدی از سوی رقبای جهانی، گروههای تروریستی و سایر نیروها روبرو است، خودداری رئیس جمهور ترامپ از دادن اجازه به فرآیند انتقال [قدرت و اختیارات] ریاست جمهوری امنیت ملی ما را با مخاطرات چشمگیری روبرو می نماید.

این گروه صدنفره همچنین قصور بسیاری از جمهوریخواهان را در محکوم کردن عدم تمایل ترامپ به قبول پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر تقبیح نموده و به طور معین سران جمهوریخواه در کنگره آمریکا را به باد انتقاد گرفتند.

در ادامه، این گروه از مقامات جمهوریخواه از رهبران حزب متبوع خود به ویژه در کنگره این کشور خواستند تا بطور علنی از رئیس جمهور کنونی ایالات متحده بخواهند تا حمله ضد دموکراتیک خود علیه صحت انتخابات ریاست جمهوری را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 658

به "خودداری ترامپ از قبول شکست در انتخابات یک خطر جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری ترامپ از قبول شکست در انتخابات یک خطر جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید