دیدار روسای جمهور و مجلس عراق با هیأت آمریکایی

به گزارش آوای وحش، رئیس جمهوری عراق و رئیس مجلس این کشور دیدارهای جداگانه ای با یک هیأت دولتی آمریکایی داشتند و در این دیدارها پرونده های عراقی و منطقه ای مورد بررسی قرار گرفت.

دیدار روسای جمهور و مجلس عراق با هیأت آمریکایی

به نقل از شفق نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق و محمد الحلبوسی، رئیس مجلس این کشور دیدارهای جداگانه ای با یک هیأت دولتی آمریکا به ریاست برت مک گورک، هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا داشتند و در این دیدارها پرونده های عراقی و منطقه ای مورد بررسی قرار گرفت.

این هیأت آمریکایی همچنین شامل درک چولت، مشاور وزیر خارجه، جویی هود، دستیار وزیر خارجه در امور خاور نزدیک و دانا استرول، معاون دستیار وزیر دفاع در امور خاورمیانه است.

به همین دلیل، ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای گفت، برهم صالح و هیأت آمریکایی در جریان این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و راه های تقویت آن در زمینه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی بر اساس منافع مشترک به بحث و مصاحبه پرداختند و بر اهمیت تداوم همکاری در زمینه مقابله با تروریسم و ریشه کن کردن آن در سرتاسر منطقه تاکید کردند.

دو طرف همچنین به بررسی آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی مهم و مورد توجه دو کشور پرداختند.

صالح در جریان این دیدار بر لزوم کاهش تنش های منطقه ای و موضوع عراق در مقابله با چالش های امنیتی و زیست محیطی در کل منطقه تاکید کرد.

به همین دلیل، هیأت آمریکایی بر پایبندی واشنگتن به حمایت از امنیت و ثبات عراق، تضمین حاکمیت آن، مبارزه با تروریسم، تقویت اقتصاد این کشور و تداوم همکاری و هماهنگی مشترک بین دو کشور در زمینه های مختلف که در خدمت منافع عراق و آمریکا باشد، تأکید کرد.

دفتر محمد الحلبوسی نیز با صدور بیانیه ای گفت، الحلبوسی و هیأت آمریکایی در جریان دیدارشان با یکدیگر، توسعه همکاری میان عراق و آمریکا در زمینه های امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری و همچنین بهداشتی در سایه مبارزه با همه گیری ویروس کرونا و همچنین اهمیت فعال سازی نتایج گفت وگوی راهبردی میان دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

الحلبوسی در جریان این دیدار بر اهمیت تقویت همکاری و هماهنگی بین عراق و آمریکا در تمامی زمینه ها و حمایت از امنیت و ثبات عراق تاکید کرد.

به همین دلیل، هیأت آمریکایی نیز بر تداوم حمایت و پشتیبانی ایالات متحده از عراق و نیز بر پایبندی خود به شراکت راهبردی میان دو کشور و همکاری با یکدیگر در راستای یک عراق قدرتمند و دارای حاکمیت تاکید کرد.

روز سه شنبه نیز مصطفی الکاظمی و هیئت دولت آمریکا خروج نیروهای جنگی خارجی از عراق را طبق گفت وگوی استراتژیک بین دو کشور بررسی کردند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 946

به "دیدار روسای جمهور و مجلس عراق با هیأت آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار روسای جمهور و مجلس عراق با هیأت آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید