رئیس سازمان راهداری استعفا نداده است

به گزارش آوای وحش، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی گفت در حال حاضر طبق مصوبه ابلاغ شده، برنامه نوسازی کامیون های بالای 30 سال را به اجرا رساندیم و 1500 کامیون در گمرکات معطل ترخیص هستند و هرچه سریعتر باید این کامیون ها وارد ناوگان شوند تا مردم بتوانند از آن استفاده نمایند.

رئیس سازمان راهداری استعفا نداده است

به گزارش ایلنا، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به آنالیز دلایل وقوع تصادفات اتوبوس های خبرنگاران و سربازان گفت: امروز جلسه کمیسیون عالی ایمنی راه ها با حضور تمام مسئولان مربوطه و مسئولان از سه استان برگزار می گردد و از پلیس راه دعوت کردیم تا گزارش های خود را ارائه کند و با مرور اتفاقات اتفاق افتاده، دلایل وقوع تصادفات را با جزئیات دقیق تری آنالیز کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از آنجایی که در نوسازی ناوگان جاده ای، با تحریم روبرو نیستیم چرا نوسازی در این بخش کند است و برنامه های پیش بینی شده به اجرا نمی رسند، گفت: نوسازی ناوگان جاده ای یکی از ضرورت ها است و چند سال است پیگیر نوساز ناوگان جاده ای هستیم. منابع وزارت راه و شهرسازی را هم وارد کار نموده ایم و برنامه های نوسازی را دنبال می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سن ناوگان جاده ای، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر 55 هزار کامیون بالای 40 سال در جاده های کشور تردد دارند و ما برای نوسازی این ناوگان برنامه مدون داریم و اگر جایی مسئله ای ایجاد شده باید شرح دهند که چرا با اهتمام ویژه، برنامه به اجرا نمی رسد و ما هم مسائل موجود را پیگیری می کنیم.

اسلامی ادامه داد: در حال حاضر میانه سن اتوبوسی 11 سال و میانه سن ناوگان مینی بوسی 24 سال است که در این حوزه با فرسودگی بالایی روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه در بخش ناوگان کامیونی باید به نوسازی سرعت بدهیم، یادآور شد: در حال حاضر طبق مصوبه ابلاغ شده، برنامه نوسازی کامیون های بالای 30 سال را به اجرا رساندیم و 1500 کامیون در گمرکات معطل ترخیص هستند و هرچه سریعتر باید این کامیون ها وارد ناوگان شوند تا مردم بتوانند از آن استفاده نمایند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمام برنامه ها و قراردادهایمان برای نوسازی ناوگان باری و مسافری را رسانه ای نموده ایم، تا 80 درصد هزینه خرید ناوگان نو را تسهیلات می دهیم و آورده مالکان وسائل نقلیه فرسوده 20 درصد مابقی به اضافه کامیون فرسوده است.

اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس سازمان راهداری استعفا داده است، بیان داشت: خیر. رئیس سازمان راهداری استعفا نداده است.

وی بعلاوه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گویا وزارت صمت گفته از وزارت راه و شهرسازی بابت واردات کامیون های سه سال کار نموده شکایت می نماید، گفت: بروند شکایت نمایند.

اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه تعداد مسافر در اتوبوس سربازان مستقر بودند، گفت: اطلاع دقیقی از تعداد مسافران اتوبوس سربازان ندارم و در جلسه امروز تمام این موضوعات به دقت مورد آنالیز قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما یادآور شد: هیچ افزایش قیمت رخ نداده است و اجازه افزایش قیمت ها را ندادیم.

اسلامی ادامه داد: دولت در این رابطه تکلیف قانونی برای قیمت گذاری ندارد اما برای اینکه اجحافی در حق مردم صورت نگیرد، قیمت بلیت هواپیما در شورای عالی اعمال مدیریت و نظارت می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1069

به "رئیس سازمان راهداری استعفا نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان راهداری استعفا نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید