معاملات بعدازظهر بورس حذف می شود ، دو سامانه ای شدن بورس تا سه ماه آینده

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران، روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در گفت و گویی با در خصوص تغییر زیرساخت سیستم معاملاتی بیان داشت: به دلیل فشار زیاد بر سامانه معاملاتی بورس تهران در حال پیاده سازی و اجرای راه چاره فنی هستیم.

معاملات بعدازظهر بورس حذف می شود ، دو سامانه ای شدن بورس تا سه ماه آینده

وی ادامه داد: این راهکار جدید از دید کاربر بیرونی قابل مشاهده نیست که دلیل آن هم این است که یک سری تفکیک هایی داخل سامانه معاملاتی انجام خواهد شد که کاربر بیرونی متوجه این تغییرات نمی گردد و فقط به دلیل این که در سامانه معاملاتی بورس تهران، افزایش ظرفیت داشته باشیم، معاملات بر روی دو زیر ساخت سخت افزاری مجزا انجام خواهند گرفت.

دهقان در ادامه توضیح داد: هماهنگونه که هم اکنون معاملات بورس تهران و فرابورس در دو زیر ساخت سخت افزاری مجزا انجام می شوند، با پیاده سازی این راهکار جدید، معاملات سامانه بورس تهران شامل دو زیر ساخت مجزا خواهد شد.

وی ادامه داد: به این ترتیب نمادهای بورس تهران بین این دو زیرساخت تقسیم می شوند ولی از دید کابر هیچ چیز قابل مشاهده نیست.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در ادامه افزود: به احتمال زیاد با پیاده سازی این راهکار جدید، معاملاتی بعدازظهرها انجام نخواهد شد و ساعات معاملات به سیستم سابق باز می گردد. البته همه چیز بستگی به شرایط بازار خواهد داشت.

وی در پایان گفت: اقدامات فنی این تغییرات زیرساختی در حال انجام است و به نظر می رسد تا دو الی سه ماه آینده به بهره برداری برسد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 474

به "معاملات بعدازظهر بورس حذف می شود ، دو سامانه ای شدن بورس تا سه ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاملات بعدازظهر بورس حذف می شود ، دو سامانه ای شدن بورس تا سه ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید