پنجمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از غیبت تنابنده تا شایعه کرونای اوجی، پرمخاطب ترین فیلم ها کدامند؟

به گزارش آوای وحش، روزی روزگاری آبادان در حالی در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد که بازیگر اصلی آن به دلیل مسافرت در نشست رسانه ای فیلم غایب بود و تهیه کننده اش هم به شایعات کرونایی واکنش نشان داد.

پنجمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از غیبت تنابنده تا شایعه کرونای اوجی، پرمخاطب ترین فیلم ها کدامند؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، نشست پنجمین روز جشنواره فیلم فجر بیش از روزهای دیگر با سیاست گره خورد. آنجا که خودسوزی شخصیت روشن در این فیلم به دلیل مسائل مالی، از سوی بعضی اهالی رسانه نقد عملکرد دولت تعبیر شد اما روح الله حجازی کارگردان فیلم تأکید داشت برای مردم فیلم اجتماعی ساخته است، نه فیلمی درباره دولت ها.

حجازی در بخشی از سخنان خود به نورپردازی سالن هم انتقاد داشت و عنوان نمود این نور به گونه ای است که حس بازپرسی به او دست می دهد!

او درباره کیفیت ممیزیهای وزارت ارشاد پیرامون موضوع خیانت هم گفت: این سؤال ها کمی بودار است.

* نشست رسانه ای فیلم سینمایی روزی روزگاری آبادان با تقاضای تهیه نماینده فیلم با یک دقیقه سکوت به احترام علی انصاریان همراه بود. روز گذشته هم مجری نشست رسانه ای مصلحت چنین درخواستی نموده بود. ابراهیم داروغه زاده دبیر پیشین جشنواره فیلم فجر در این باره نوشت: اینجا ایران است و جشنواره فیلم فجر، در فرهنگ ما برای شادی روح عزیز تازه گذشته صلوات و فاتحه طلب می نمایند نه یک دقیقه سکوت!

* پس از سکوت و آرامشی که بر نشست روزی روزگاری آبادان حکمفرما شده بود، حمیدرضا آذرنگ کارگردان فیلم با طعمه های سیاسی خود این فضا را شکست. او گفت: امروزه خطاهای انسانی بیش از ظرفیت انسانیت رخ می دهد و ما چقدر آدم را به خاطر کیاست و سیاست و... از دست می دهیم.

علی اوجی تهیه نماینده فیلم هم در بخشی از سخنان خود ابتلایش به بیماری کرونا را تکذیب کرد و گفت این شایعه است. او همچنین درباره غیبت محسن تنابنده شرح داد که این بازیگر در مسافرت به سر می برد و امکان حضور در نشست را نداشت.

فاطمه معتمدآریا هم به درگذشت علی انصاریان و مهرداد میناوند اشاره نمود و گفت: اگر انصاریان زنده بود و من نبودم، شاید مردم اینقدر غمگین نمی شدند.

* در حالی که جشنواره به نیمه رسیده است، بازرسان معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بار دیگر به شکل سرزده در برج میلاد (کاخ جشنواره) حاضر شدند تا از نزدیک بر فرایند رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مقر جشنواره نظارت نمایند. آن ها پس از نظارت، بار دیگر رعایت پروتکل های بهداشتی در جشنواره فیلم فجر را تایید کردند.

* در انتها روز پنجم جشنواره (پنج شنبه 16 بهمن)، شیشلیک با 14638 بلیت فروش رفته، ابلق با 13966 بلیت فروش رفته و بی همه چیز با 12923 بلیت فروش رفته در صدر پرمخاطب ترین فیلم های این دوره جشنواره قرار دارند.

این سه فیلم در آرای مردمی هم پیشتاز هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 811

به "پنجمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از غیبت تنابنده تا شایعه کرونای اوجی، پرمخاطب ترین فیلم ها کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از غیبت تنابنده تا شایعه کرونای اوجی، پرمخاطب ترین فیلم ها کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید