پیش بینی دانشگاه هاروارد درباره تجدید حیات ویروس کرونا در 2024

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران به نقل از موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران، انتشار ویروس کووید-19 از زمستان 1398 شروع شد و توانست با سرعت شیوع پیدا کند و میلیون ها زندگی را در سراسر دنیا تهدید کند.

پیش بینی دانشگاه هاروارد درباره تجدید حیات ویروس کرونا در 2024

اپیدمی این ویروس باعث شد که کشورها سیاست هایی را برای کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری به کار گیرند؛ مهمترین آنها رعایت فاصله فیزیکی و پویش در خانه بمانیم بود. اما سوال اینجاست که شرایط کنونی تا کی ادامه خواهد داشت؟ در این متن به آنالیز شواهد و پیش بینی های موجود می پردازیم.

شواهد موجود در زمینه پاسخ به سوال

با توجه به گذشت کمتر از چهار ماه از شیوع ویروس کرونای جدید، شواهد عینی در مورد چگونگی رفتار این ویروس در فصل های مختلف سال وجود ندارد. اما مطالعات متعددی با بهره گیری از روش های آماری در مورد اینکه این ویروس تا کی وجود خواهد داشت اجرا شده است.

یکی از مهمترین این شواهد، مطالعه دانشگاه هاروارد است که بیان می نماید برای جلوگیری از بروز موج های شدیدتر بیماری، احتمالا باید تا سال 2022 میلادی (1401 شمسی)، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم، در غیر این صورت امکان تجدید حیات ویروس تا اواخر سال 2024 نیز وجود دارد.

مرکز کنترل بیماری های آمریکا نیز بیان می نماید که پیش بینی وجود ویروس در کشورهای مختلف، بر اساس برنامه های کنترل بیماری که در این کشورها وجود دارد، متفاوت است. هیچ کس نمی داند ماه های آینده چه چیزی اتفاق خواهد افتاد؛ احتمالاً فرایند بیماری چند هفته تا چند ماه ادامه خواهد داشت و بنابراین کووید-19 مدتی با ما خواهد بود.

مرور شواهد نشان می دهد که پیش بینی دقیقی از زمان سرانجام این بحران وجود ندارد. باید منتظر ماند و دید تا چه اندازه پیش بینی های مختلف به وقوع می پیوندد.

بعضی از پیش بینی ها حاکی از آن است که این ویروس به طور موقت در طول تابستان کاهش می یابد، اما در صورت عدم مداخله، دوباره در پاییز و زمستان بعدی به اوج خود می رسد و مدت زمان طولانی درگیری در جوامع ایجاد خواهد نمود.

با این حال، عدم اطمینان همچنان زیاد است و به رغم تغییر در فرایندهای فصلی، حفظ مداخلات و سیاست های کنترلی، از جمله رعایت فاصله فیزیکی لازم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 419

به "پیش بینی دانشگاه هاروارد درباره تجدید حیات ویروس کرونا در 2024" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی دانشگاه هاروارد درباره تجدید حیات ویروس کرونا در 2024"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید