یخ زده سومین انیمیشن پرفروش تاریخ

به گزارش آوای وحش، در هفته ای که گذشت سینما های آمریکا و جهان شلوغ ترین روز های خود را تجربه کردند و فیلم های جدید روی پرده رفتند.

یخ زده سومین انیمیشن پرفروش تاریخ

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، در هفته ای که گذشت فیلم های جدیدی در آمریکا و جهان اکران شدند و فیلم سینمایی گربه ها که انتظار یک معجزه در روز های کریسمس را داشت با یک مصیبت بزرگ روبه رو شد.

این فیلم که ساخته تام هوپر است، با وجود 2 هفته اکران در سینما های جهان تنها 38 میلیون دلار فروخت، در حالی که باید 100 میلیون دلار فروش می کرد.

این فیلم که پیش از کریسمس تنها 6.5 میلیون دلار فروخته بود بار دیگر شکست را تجربه کرد و در شلوغ ترین روز های سینمایی سال نتوانست خودش را بالا بکشد و با این فروش در ردیف نهم باکس آفیس آمریکا جای گرفت. گربه ها در 5 روز کریسمس که شامل تعطیلات آخر هفته هم می شد، تنها 8.7 میلیون دلار فروخت.

این در حالی است که تولید گربه ها 100 میلیون دلار هزینه برد و توزیع آن در بازار جهانی و محاسبه مالیات ها و عوارض مختلف نیز 100 میلیون دلار دیگر خرج روی دست تولیدکنندگانش گذاشت.

اما این هفته فیلم های جدید راهی اکران شدند که زنان کوچک، 1917، فقط رحمت و انیمیشن جاسوسان نامحسوس را دربرمی گیرد. از میان این فیلم ها زنان کوچک و انیمیشن جاسوسان نامحسوس توانستند جای خود را در میان پنج فیلم پرفروش هفته به دست آورند.

با این حال صدرنشین این هفته همچنان جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر بود که در هفته ای که گذشت با فروش 72 میلیون دلار صدرنشین باکس آفیس آمریکای شمالی شد. آمار فروش پنج روز کریسمس برای این فیلم 136 میلیون دلار بود.

این فیلم دیزنی که آخرین قسمت از سه گانه این مجموعه فضایی است، آمار فروش خود را در خاتمه تعطیلات در سراسر جهان به 725 میلیون دلار رساند و این در حالی است که تنها 12 روز از اکران جهانی آن می گذرد. فروش این فیلم در بازار جهانی در تعطیلات آخر هفته 94.3 میلیون دلار در 52 بازار جهانی بود. این فیلم بیشترین فروش را در بریتانیا با 51.4 میلیون دلار ثبت کرد.

جومانجی: مرحله بعد با بازی دواین جانسون، کوین هارت و جک بلک این هفته 35 میلیون دلار دیگر فروخت تا در جایگاه دوم باکس آفیس قرار بگیرد. فروش داخلی این فیلم 175 میلیون دلار و فروش آن در بازار جهانی 472 میلیون دلار بوده است.

زنان کوچک فیلم تازه وارد پیروز این هفته بود که توانست جایگاه سوم را اختیار کند. این فیلم اقتباسی ساخته گرتا گرویگ در سه روز تعطیلات آخر هفته 16.52 میلیون دلار و در مجموع در 5 روز کریسمس 29 میلیون دلار در آمریکا فروخت. فروش این فیلم در بریتانیا و اسپانیا هر یک 6.3 میلیون دلار بود.

یخ زده 2 نیز توانست به درخشش خود ادامه بدهد و آمار فروشش را در جهان از مرز 1.21 میلیارد دلار عبور داد تا سومین انیمیشن پرفروش در تاریخ شود. ادامه یخ زده 42 میلیون دلار از فروش در 53 بازار به دست آورد و فروشش در سطح بین المللی را به 796 میلیون دلار رساند. این فیلم با فروش 16.5 میلیون دلار ردیف چهارم فهرست پرفروش ها را در هفته اخیر کسب کرد و فروش داخلی اش را به 421 میلیون دلار رساند.

جاسوسان نامحسوس دیگر فیلم تازه وارد هفته انیمیشنی از کمپانی فاکس قرن بیستم است که ویل اسمیت، تام هالند، کارن گیلان و دی جی خالد در آن صداپیشگی کرده اند. این انیمیشن با فروش 13.2 میلیون دلار جایگاه پنجم پرفروش ها را کسب کرد و در تعطیلات کریسمس 22 میلیون دلار فروخت. فروش این انیمیشن در بازار بین المللی 16 میلیون دلار و مجموع فروشش در بازار جهانی برابر 38 میلیون بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 14

به "یخ زده سومین انیمیشن پرفروش تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخ زده سومین انیمیشن پرفروش تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید