اتاق ایران، چالش های جدی فعالان بخش خصوصی!

به گزارش آوای وحش، خبرنگاران - پرهام رضایی، رئیس اتاق کرج می گوید: موازی کاری بخش دولتی، فعالان بخش خصوصی را با چالش های جدی روبرو می کند درحالی که در سال جهش تولید باید موازی کاری و کم کاری به عنوان سد راه تحقق این شعار، رفع شود.

اتاق ایران، چالش های جدی فعالان بخش خصوصی!

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با اشاره به اینکه در سال جهش تولید، موازی کاری و کم کاری، کمکی به تولید نمی کند بلکه سد راه آن است، گفت: بانک ها با تمام توان در راستای جهش تولید قدم برنمی دارند.

پرهام رضایی در پانزدهمین نشست کمیسیون سرمایه گذاری پول و بانک اتاق کرج، اظهار کرد: این جلسه با موضوع بررسی مسائل و چالش های پیش روی بخش خصوصی استان در حوزه سرمایه گذاری های اقتصادی، پول و بانک تشکیل شده است.

او افزود: بخش خصوصی امروز در میدان اقتصادی در حال جنگ با دشمن است و کار مهمی را در زمینه تولید ثروت برای کشور علیرغم تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران به ویژه در سه سال گذشته پیش برده است.

رضایی با اشاره به بروز برخی مسائل در کشور که به دنبال انجام موازی کاری ها در بخش دولتی به وقوع پیوسته است و بخش خصوصی را به چالش می کشد، بیان کرد: در حال حاضر بخش خصوصی و دولتی در یک جهت حرکت می کنند و باید در برابر تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران ایستادگی کنیم.

او تأکید کرد: خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود، بخش خصوصی تمام قد در راستای حمایت از تولید داخلی و توسعه آن ایستاده است و باوجود محکم تر شدن تحریم های اقتصادی بازهم بخش خصوصی مقاومت کرده و اقداماتی مانند ورود مواد اولیه تولید به کشور را با دور زدن تحریم ها پیش برده است.

رئیس اتاق کرج شرح داد: علیرغم حضور خوب بخش خصوصی در عرصه اقتصادی متأسفانه بانک ها با تمام توان وارد نشده اند و در چند سال گذشته با تورم بالا و افت شدید ارزش پول کشور روبرو شده ایم.

او با بیان اینکه وجود بیش از 3500 واحد صنعتی در استان البرز یک ظرفیت ویژه است که به صورت متغیر سبب ایجاد اشتغال 50 کارگر تا 10 هزار پرسنل در واحدهای مختلف تولیدی این استان شده است، گفت: قرارگیری در مجاورت پایتخت هم یک پتانسیل دیگر برای بخش صنعت و تولید استان البرز است.

رضایی با بیان اینکه به در گذشته یک واحد تولیدی برای واردات کالاها و مواد اولیه با احتساب اخذ ارز 4200 تومانی بالغ بر 250 هزار دلار سرمایه گذاری داشته است، ادامه داد: اکنون با در نظر دریافت اینکه قیمت هر دلار 25 هزار تومان باشد، توان تولیدکننده در این بخش به 40 هزار دلار کاهش یافته است.

او با تأکید بر اینکه متأسفانه به دلیل افت ارزش پول کشور، توان کارخانه های تولیدی ایرانی و بخش گردش کالایی آنها نسبت به گذشته کمتر شده است، مطرح نمود: در حال حاضر فعالان اقتصادی با نهادهایی مانند بیمه، امور اقتصادیاتی و یا تأمین اجتماعی مسائل زیادی دارند و حتی در دوران همه گیری کرونا که سبب ایجاد چالش هایی برای تولیدکنندگان داخلی شده است بازهم همکاری لازم از سوی نهادهای دولتی صورت نمی گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج با بیان اینکه باید از ظرفیت و توانایی بخش خصوصی در استان البرز بهره گیری شود، گفت: علیرغم تشکیل هیات خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی استان البرز و برگزاری جلسات آن از اتاق بازرگانی استان که بیش از 1400 تا 1500 عضو دارد، برای حضور در این نشست ها دعوت نشده است.

او با بیان اینکه تغییرات پی درپی مدیریت ها می تواند بخش صنعت استان را با چالش روبرو کند، شرح داد: تغییرات در مدیران بخش هایی مانند مدیر گمرک استان البرز در شرایط کنونی که تنها چند ماه تا انتها دولت فعلی باقی مانده، جز ضربه به استان و کاهش آمارهای صادراتی و نتیجه دیگری به همراه ندارد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 772

به "اتاق ایران، چالش های جدی فعالان بخش خصوصی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق ایران، چالش های جدی فعالان بخش خصوصی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید