افزایش قیمت ها طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران، وزیر امور مالی و دارایی گفت: تولیدکنندگان کشور فقط با رعایت منطق کارشناسی مالی ستاد تنظیم بازار می توانند افزایش قیمت دهند.

افزایش قیمت ها طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد

ایرنا نوشت، سید احسان خاندوزی روز دوشنبه در حاشیه جلسه پیگیری موانع سرمایه گذاری و فراوری که در محل وزارت اقتصاد برگزار گردید، درباره افزایش قیمت کالاها اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار مسوولیت کنترل قیمت ها را دارد و وزارت صمت پیشنهاد خوبی برای قیمت ها داشت که در ستاد تنظیم اولیه اجرا شده است.

وی اضافه نمود: به زودی و ظرف چند روز آینده رسما مصوبه ستاد تنظیم بازار ابلاغ می گردد و سایر فراوریکنندگان فقط با رعایت آن قاعده و منطق کارشناسی مالی می توانند افزایش قیمت داشته باشند.

وزیر اقتصاد درباره شکایت نسبت به سامانه رفاه ایرانیان و دهک بندی گفت: دلایل مختلفی برای این اعتراض ها وجود دارد و توضیحات لازم در این زمینه به وسیله وزارت تعاون اعلام می گردد.

امکان ثبت شکایت در درگاه ملی مجوزها وجود دارد

وی درباره شکایت در صدور مجوز کسب و کار گفت: در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار علاوه بر اطلاع رسانی و امکان ثبت درخواست مجوز برای تمام کسب و کارهای مجاز کشور، امکان شکایت هم وجود دارد.

خاندوزی اضافه نمود: اگر دستگاه های اجرایی علیرغم اینکه مستندات درخواست کننده کسب و کار کامل باشد اما از سوی دستگاه اجرایی آنالیز نگردد یا خارج از مهلت مقرر پاسخی داده نگردد یا با وجود حایز شرایط بودن همچنان پاسخ منفی داده گردد، امکان شکایت وجود دارد.

وی گفت: حدود 60 درصد درخواست های دریافت مجوز کسب و کار نقص مدرک دارند، 20 درصد درخواست مجوزها صادر شده و 13 درصد نیز تاخیر در صدور مجوز از سوی دستگاه مربوطه وجود دارد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 1406

به "افزایش قیمت ها طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت ها طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید