انجام بیش از 9 هزار500 عملیات ایمن راهنمایی کشتی در بنادر هرمزگان

به گزارش آوای وحش، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در سال گذشته به همت راهنمایان استان بیش از 9 هزار و500 عملیات راهنمایی کشتیها - بصورت شبانه روزی و بدون وقفه با ایمنی کامل در بنادر استان انجام شد.

انجام بیش از 9 هزار500 عملیات ایمن راهنمایی کشتی در بنادر هرمزگان

به گزارش خبرنگاران هرمزگان،معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در سال گذشته به همت راهنمایان استان بیش از 9 هزار و500 عملیات راهنمایی کشتیها - بصورت شبانه روزی و بدون وقفه با ایمنی کامل در بنادر استان انجام شد.

بمنظور ارتقا سطح ایمنی و امنیت بنادر، آبراهه ها و حفاظت از محیط زیست، خدمات راهنمایی کشتی در تمام بنادر مطرح دنیا در بالاترین سطح ممکن و توسط نیروهای متخصص و زبده انجام می شود .

اسماعیل مکی زاده با اشاره به فعالیت راهنمایان در بنادر هرمزگان طی سال گذشته گفت: بیش از 9 هزار500 عملیات راهنمایی کشتی شامل پهلو دهی، جدا سازی و جابجایی بشکل کاملا ایمن صورت گرفت .

وی افزود: عملیاتها راهنمایی کشتی براساس برنامه و بدون وقفه در شرایط متاثر از شیوع ویروس کرونا و گاها از مبدا کشورهای درگیر با این ویروس به انجام رسید .

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان انجام عملیات داکینگ و آنداکینگ انواع شناورهای در مجتمع کشتی سازی بندرعباس را از دیگراقدامات در این حوزه اعلام کرد و گفت: جابجایی رکورد بزرگترین شناور داک شده در کشور در ابعاد (سوپر تانکر) اقدام مهمی بود که با اتکا بر دانش و تخصص راهنمایان این استان و با انجام محاسبات دقیق محقق شد.

وی اظهارکرد: درمدت یاد شده بیش از 10 مورد عملیات STS(کشتی به کشتی) سوپر تانکرها توسط راهنمایان، بمنظور تامین سوخت پالایشگاه بندرعباس به ثبت رسیده است .

به گفته مکی زاده جذب و آموزش 4 نفر کار آموز راهنما و همچنین ارتقاء 5درجه 2 نفر از این افسران به راهنمای ارشد و 3 نفر از راهنما درجه سه به دو از دیگر اقدامات اجرا شده در این بخش بوده است.

شایان ذکر است؛ بنادر استان هرمزگان از 40 راهنما بهره برده که تعداد 20 نفر راهنمای ارشد ، 11 نفر از آنها راهنمای درجه 2 ، تعداد 5 نفر راهنمای درجه 3 و تعداد 4 نفر دیگر را نیز کار آموزان تشکیل می دهند .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 931

به "انجام بیش از 9 هزار500 عملیات ایمن راهنمایی کشتی در بنادر هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام بیش از 9 هزار500 عملیات ایمن راهنمایی کشتی در بنادر هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید