آنالیز مسائل پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس

به گزارش آوای وحش، تهران (پانا)-نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با هدف آنالیز مسائل و مسائل شهرستان پردیس (تهران) با حضور مسوولان اجرایی این شهرستان برگزار گردید.

آنالیز مسائل پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس

گزارش خانه ملت، نشست فراکسیون مدیریت شهری و روستایی روز سه شنبه با حضور مسوولان شهرستان پردیس با هدف آنالیز مسائل شهری این منطقه برگزار گردید.

محسن پیرهادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه رویکرد جلسه فراکسیون مدیریت شهری، نظارتی است، گفت: بخشی از مسائل و مسائل شهر پردیس نیازمند هماهنگی با دستگاه های اجرایی و بخشی دیگر مربوط به مسائل بودجه ای است. از این رو در جلسه امروز به بیان مسائل این شهرستان می پردازیم و پس از احصا مسائل با همکاری نمایندگان استان تهران تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی توضیح داد: عدم اجرای صحیح و کامل قوانین موجود نیز مسائلی را ایجاد نموده که با نظارت مدون مجمع نمایندگان استان و اعضای فراکسیون مدیریت شهری قابل حل است.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت های بودجه به دلیل مسائل اقتصادی کشور کاملا محسوس بوده اما بخشی از آن قابل حل است، ادامه داد: بعضی از مسائلی که مردم با آن دسته و پنجه نرم می نمایند مسائل خردی است که با پیگیری و هماهنگی دستگاه های اجرایی برطرف می گردد در این میان ممکن است خلاء ها و یا نواقص قانونی نیز وجود داشته باشد که با پیگیری نمایندگان استان تهران مرتفع می گردد.

ضرورت بهره برداری از ظرفیت های توریستی و گردشگری شهرستان پردیس

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تاکید بر ظرفیت های اقتصادی شهرستان پردیس، اظهار کرد: این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری و توریستی دارد که از جمله این ظرفیت ها نزدیکی این شهر به پیست آبعلی، سد لار، دره بهشت و بزرگترین پارک علمی و فناوری خاورمیانه است که باید از آن ها نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هماهنگی نهادهای دولتی و حکومتی مسائل و موانع موجود قابل حل است.

شهرستان پردیس با وجود نزدیکی به پایتخت مظلوم واقع شده است/ عدم وجود بیمارستان و آرامستان در پردیس

احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، نیز با بیان اینکه از ابتدای دوره نمایندگی خود با دایر کردن دفتر نماینده ها در شهرستان پردیس تمامی مسائل و مسائل این شهر را آنالیز و پیگیری کردیم، اضافه نمود: پردیس به رغم اینکه در نزدیکی شهر تهران قرار گرفته است اما به نوعی مظلوم واقع شده است چرا که امکان بدنیا آمدن و فوت کردن به دلیل نبود بیمارستان و آرامستان در این شهر وجود ندارد.

زیرساخت های شهرستان پردیس متناسب با رشد جمعیتی آن نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: رشد جمعیت شهرستان پردیس بسیار فراتر از شهرهای دیگر بوده و زیرساخت های آن متناسب با جمعیت توسعه پیدا ننموده است. بعضی از پروژه های نیمه تمام شهر با پیگیری نمایندگان استان تهران مانند بیمارستان الغدیر رو به اتمام بوده و به زودی بخش اورژانس آن افتتاح خواهد شد. نمایندگان به صورت جدی پای کار مسائل و مسائل شهرستان پردیس ایستاده اند و در تمامی حوزه های مربوطه می توانید روی یاری مجلس حساب باز کنید.

مسائل اساسی و اولویت دار شهرستان پردیس

در ادامه این نشست مسوولان دولتی، اجرایی و نظامی شهرستان پردیس اعم از فرماندار، رییس اداره اطلاعات، امام آدینه شهرستان، رییس و اعضای شورای شهر پردیس و بومهن، فرمانده نیروی انتظامی پردیس، مسئولان اداره آب و فاضلاب، برق و جهاد کشاورزی شهرستان نیز به بیان مسائل و مسائل اولویت دار شهر پردیس و بومهن پرداختند.

مسائلی چون کمبودهای بودجه ای، نبود پیوست های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در توسعه شهر پردیس، کمبود امکانات ورزشی، وجود بافت های فرسوده بومهن، مسائل مربوطه به راه های مواصلاتی، نبود تصفیه خانه مناسب و مسائل مربوط به شبکه فاضلاب شهری، وجود سکونتگاه های غیر رسمی، وجود اراضی گسترده قولنامه ای و فاقد سند رسمی و افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز، موانع احداث مترو پردیس، مسائل حمل و نقل درون شهری، فعالیت آزاد دهنده دلالان مسکن در شهرستان پردیس، کبود فضاهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی، نبود شرایط لازم برای ساخت کمپ ترک اعتیاد، محصور بودن شهر توسط اراضی تحت تملک سازمان محیط زیست به عنوان مانعی برای توسعه و سرمایه گذاری در بخش های صنعتی، بی توجهی به مباحث مدیریت بحران در صورت وقوع زلزله از جمله مسائلی بود که اعضای حاضر به عنوان مسائل اصلی و اساسی شهر پردیس آز آن یاد نموده و از نمایندگان استان تهران و رییس فراکسیون مدیریت شهری طلب مساعدت و حمایت کردند.

ضرورت توجه به ابعاد محیط زیستی پروژه های شهری

پیرهادی در جلسه مذکور نیز به همگرایی و همدلی مسوولان شهرستان پردیس اشاره نمود و اضافه نمود: بعضی از پروژه های و ساخت و سازهای این شهرستان به دلیل وجود کمبودهای بودجه ای نیمه تمام بوده که باید تکمیل گردد. اما معتقدم هر مساله و پروژه ای که در شهرستان پردیس پیگیری می گردد باید به پیوست های آب، خاک و هوای آن دقت گردد تا در اجرای آنها به صورت ناخواسته آسیبی به محیط زیست وارد نگردد که ناچار شویم سال های بعد برای برطرف آن چندین برابر هزینه کنیم.

تاکید بر رعایت پیوست های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در اجرای پروژه ها

پیرهادی با تاکید بر اینکه در تمامی پروژه های باید پیوست های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در نظر گرفته گردد، توضیح داد: در فرایند توسعه شهری باید به مباحث فرهنگی و اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشیم و این مباحث به عنوان یک اولویت در اجرای پروژه ها قرار بگیرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های شهرستان پردیس

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس یازدهم ادامه داد: با توجه به کسری بودجه ای که دولت با آن روبرو است، اجرای بعضی از پروژه ها امکانپذیر نیست البته مجلس در برنامه بودجه سال آینده تمامی اولویت های این شهر را در نظر گرفته و پیگیری می نماید اما امکان تامین منابع اقتصادی برای تمامی پروژه های خرد این شهرستان وجود ندارد از این رو معتقدم باید از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه ها استفاده کنیم و انتفاع بخش خصوصی را سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی تعریف کنیم و این پروژه ها با اولویت های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی اجرا گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: مسائل مربوطه به عدم اجرای صحیح قوانین و یا خلاء های قانونی وجود دارد که با همت و پیگیری نمایندگان تاحصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد. همچنین با توجه به تاکید محمد قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به پیگیری مسائل مربوطه به استان تهران، از وی هم یاری خواهیم گرفت تا هر چه سریع تر مسائل مردم برطرف گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 576

به "آنالیز مسائل پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز مسائل پردیس در فراکسیون مدیریت شهری مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید