ویزای آمریکا: تورم آمریکا در اوج دو سال اخیر

به گزارش آوای وحش، برای اولین بار از سال 2018 نرخ تورم آمریکا از دو درصد عبور کرد.

ویزای آمریکا: تورم آمریکا در اوج دو سال اخیر

اگر علاقمند به دریافت خدمات هزینه ویزای توریستی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسوشیتدپرس، متوسط نرخ تورم عظیم ترین اقتصاد دنیا در 12 ماه منتهی به مارس با 0.9 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به سطح 2.6 درصد رسید.

این نرخ تورم که 0.2 درصد بیشتر از نرخ مورد انتظار قبلی و بالاترین سطح تورمی ثبت شده در آمریکا در 26 ماهه اخیر بوده، بیش از همه تحت تاثیر افزایش قیمت بخش انرژی قرار گرفته؛ به گونه ای که تورم این بخش به 13.2 درصد رسیده است. پس از آن نیز مواد غذایی با تورم 3.5 درصد قرار گرفته است.

از سوی دیگر اما بیشترین عامل کاهشی نرخ تورم آمریکا در ماه فوق مربوط به گروه آب و برق بوده است که تورم منفی 2.5 درصدی برای آن به ثبت رسیده است. پس از آن نیز بخش وسایل نقلیه با 1.5 درصد قرار گرفته است. همچنین هسته تورمی که تغییرات گروه اقلام انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای آن ها در نظر نمی گیرد تا خاتمه ماه مارس به 1.8 درصد رسید که نسبت به ماه قبل خود 0.5 درصد بیشتر است.

بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم آمریکا در این ماه با 0.2 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 0.6 درصد رسید. متوسط نرخ تورم در بازه زمانی 1914 تا 2020 معادل 3.21 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم 23.7 درصدی ژوئن 1920 و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی 15.8 درصدی ژوئن 1921 بوده است.

در مدل جدید سیاست گذاری فدرال رزرو، اجازه داده خواهد شد تا برای تقویت رشد مالی و تزریق نقدینگی لازم به بازارها، نرخ تورم از سطح دو درصدی هدف گذاری شده قبلی عبور کند اگر چه طبق گفته جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا، اجازه فاصله دریافت بیش از حد تورم از سطح دو درصدی داده نخواهد شد.

پس از 12 سال رشد مثبت متوالی، رشد مالی آمریکا تحت تاثیر شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارها در سال 2020 منفی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 911

به "ویزای آمریکا: تورم آمریکا در اوج دو سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: تورم آمریکا در اوج دو سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید