خبرنگاران 43 میلیون آمریکایی در خطر از دست دادن پوشش بیمه

به گزارش آوای وحش، تهران- خبرنگاران- یک نشریه آمریکایی در گزارشی پیش بینی کرد که تاثیرات مالی شیوع کرونا باعث می گردد 43 میلیون آمریکایی پوشش بیمه خود را از دست بدهند.

خبرنگاران 43 میلیون آمریکایی در خطر از دست دادن پوشش بیمه

نشریه نیوزویک یکشنبه شب در تارنمای خود نوشت که مرکز سیاست بهداشتی وابسته به موسسه اوربان در آمریکا این هفته گزارشی منتشر کرد که حاکی از تاثیرات عمیق شیوع ویروس کووید19 و بیکاری گسترده بر از دست دادن پوشش بیمه آمریکایی ها است.

براساس این گزارش، 25 تا 43 میلیون آمریکایی با خطر از دست دادن بیمه سلامت روبرو هستند یا اینکه در حال حاضر هم پوشش بیمه ندارند که این موضوع بیشتر مربوط به بیمه های تامین شده توسط کارفرمایان است.

به نوشته نیوزویک، تحقیقات بنیاد رابرت وود جانسون نشان می دهد که بین 15 مارس تا 25 آوریل حدود 30 میلیون آمریکایی شاغل اقدام به پرکردن فرم بیکاری نموده اند که حاکی است تا ماه ژوئیه نرخ بیکاری در آمریکا به 15 تا 20 درصد خواهد رسید.

براساس تحلیل این بنیاد، در صورت رسیدن نرخ بیکاری به 20 درصد، تخمین زده می گردد که حدود 25 میلیون آمریکایی پوشش بیمه اجباری (کارفرمایی) خود را از دست بدهند که از این تعداد بعضی امکان استفاده از بیمه دولتی موسوم به اوباماکر را دارند و بعضی نیز از بیمه های خصوصی استفاده خواهند کرد، اما 7.3 میلیون نفر کاملا بدون بیمه خواهند ماند.

این این گزارش با افزون بعضی فاکتورها به تحلیل خود، پیش بینی نموده است که با رسیدن نرخ بیکاری در آمریکا به 20 درصد، 43 میلیون آمریکایی بیمه اجباری را از دست می دهند و در این صورت، 12.1 میلیون نفر بدون پوشش بیمه رها خواهند شد.

وزارت کار آمریکا روز آدینه گزارش داد که نرخ رسمی بیکاری در ماه آوریل (ماه گذشته میلادی) به 14.7 درصد رسید و در این ماه 20 میلیون شاغل بیکار شدند.

موضوع بیمه سلامت در آمریکا به دلیل ارتباط پوشش بیمه ای با شاغل بودن افراد در این کشور، جنجال های بسیاری را برانگیخته است. دولت باراک اوباما رییس جمهوری پیشین برای تامین بیمه برای همه آمریکایی ها قانون موسوم به اوباماکر را به تصویب رساند اما دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی پس از به قدرت رسیدن همه کوشش خود را برای برچیدن این قانون کرد.

به رغم کوشش های دولت ترامپ، هنوز بعضی از ایالت های آمریکا با شکایت به دادگاه توانسته اند قانون اوباماکر را حفظ نموده و افرادی را که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند، از بیمه سلامت همگانی بهره مند نمایند.

برنی سندرز سناتور آمریکایی و منتقد جدی نظامت سلامت آمریکا که سال ها است برای تصویب یک قانون تامین بیمه سلامت همگانی کوشش می نماید، روز یکشنبه در پیامی توییتری با اشاره به بیکار شدن 20 میلیون نفر در اثر شیوع ویروس کرونا، نوشت: مردم آمریکا نمی خواهند که بیمه سلامتشان با شرایط شغلی آن ها مرتبط باشد.

تا به امروز بیش از یک میلیون و 360 هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و بیش از 80 هزار نفر در اثر این بیماری جان باخته اند. ایالت های مختلف در این کشور در حال به سمت بازگشایی پس از اعمال قرنطینه برای کنترل شیوع کووید19 می فرایند که کارشناسان درباره فرایند صعودی مجدد در شیوع این ویروس هشدار می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 319

به "خبرنگاران 43 میلیون آمریکایی در خطر از دست دادن پوشش بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 43 میلیون آمریکایی در خطر از دست دادن پوشش بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید