عراق، تاکید نوری المالکی بر وحدت ملی و دوری از درگیری های بی فایده سیاسی

به گزارش آوای وحش، نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق بر لزوم چنگ زدن همه اقشار ملت به وحدت ملی و پرهیز از درگیری های بی مورد سیاسی در راستای تقویت ساختارهای این کشور تاکید نمود.

عراق، تاکید نوری المالکی بر وحدت ملی و دوری از درگیری های بی فایده سیاسی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از شبکه السومریه، نوری المالکی دبیرکل حزب الدعوه و نخست وزیر سابق عراق شامگاه سه شنبه تاکید نمود: در شرایط کنونی، ضروری است که وحدت ملی و توجه به منافع ملی را در اولویت قرار دهیم.

وی تاکید نمود: هم اکنون زمان بازگرداندن قدرت به ساختارهای کشور و اعمال قوانین فرا رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

نوری المالکی که به مناسبت سالگرد تاسیس ارتش عراق صحبت می کرد، اضافه کرد: شما ارتشی ها همیشه با فداکاری هایی که داشته اید، مورد اعتماد مردم بوده اید.همچنین در کنار شما نیروهای حشد شعبی و عشایری جانفشانی های فراوانی داشته و از مردم حمایت نموده اند، این پشتیبانی ها از ارتش بیانگر وحدت ملی عراقی ها و علت اصلی پیروزی ها و مقاومت ما بوده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد: شما ارتشی ها همیشه در برابر توطئه ها و فشارها ایستادگی نموده اید، البته عراق با اصولی که از آن بهره مند است و پافشاری به منافع ملی اش هرگز قابل شکست دادن نیست.

دبیرکل حزب الدعوه در ادامه تاکید نمود: هم اکنون بهترین فرصت برای بازگرداندن قدرت به ساختارهای کشور و اعمال جدی قوانین در همه مناطق است به ویژه پس از دورانی که دشمنان کوشش کردند عراق را به وسیله توطئه های خبیثانه خود شکست دهند. البته در این شرایط ما باید میان کسانی که از سلاح های خود برای دفاع از کشور و ملت استفاده کردند و کسانی که از تسلیحات جنگی برای اقدامات تروریستی و ضدامنیتی بهره بردند، تفاوت قائل شویم.

المالکی تاکید نمود: در این شرایط همه باید در راستای منافع راهبردی و ملی عراق برای حفظ امنیت، ثبات و حاکمیت ملی عراق دست به دست هم دهند و اولویت های ملی را در نظر بگیرند، ما خواستار رویایی و درگیری نیستیم اما اگر جنگی به ما تحمیل گردد با عزم جدی علیه دشمنان میهن وارد نبرد می شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 748

به "عراق، تاکید نوری المالکی بر وحدت ملی و دوری از درگیری های بی فایده سیاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تاکید نوری المالکی بر وحدت ملی و دوری از درگیری های بی فایده سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید