مرگ عزت الدوری در کشور اردن، واکنش فعالان رسانه ای عراق

به گزارش آوای وحش، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، عامر الکبیسی فعال رسانه ای عراقی یک پست توئیتری را در مورد مرگ عزت الدوری معاون صدام معدوم، منتشر کرد.

مرگ عزت الدوری در کشور اردن، واکنش فعالان رسانه ای عراق

بر اساس این گزارش، وی در این پست توئیتری از مرگ عزت الدوری در کشور اردن خبر داده است.

مرگ عزت الدوری واکنش هایی را نیز به دنبال داشته است. به همین دلیل، کریم الکرعاوی، نویسنده مستقل عراقی به انتشار خبر درگذشت عزت الدوری واکنش نشان داد.

وی در این پست توئیتری اعلام نموده است: اعلام رسمی خبر مرگ عزت الدوری در اردن بدین معناست است که در تمام این سال هایی که او از سوی ملت عراق تحت پیگرد بود، عملیات های تروریستی را تأمین اقتصادی و رهبری می کرد.

در ادامه این پست توئیتری آمده است: در تمام این سال ها که همه دنبال او بودند، او در کنار ما و در کشور برادر اردن ساکن بود؛ کشوری که ما نفت رایگان به آن می دهیم و از معافیت اقتصادیاتی برخوردار است.

الکرعاوی در پست خود همچنین مدعی شد من کاملاً مطمئن هستم که بعضی از اشخاص در دولت های عراق و بعضی رهبران سیاسی از این موضوع مطلع بودند و حتی برای او حقوق هم می فرستادند.!

نجاح محمد علی فعال رسانه ای عراقی نیز به مرگ عزت الدوری واکنش نشان داد. وی با انتشار یک پست توئیتری اعلام نمود: رهبر واقعی داعش مُرد.

عزت الدوری که بود؟

عزت الدوری متولد سال 1942 میلادی و مرد شماره دو عراق در رژیم صدام معدوم به شمار می رفت و پست های زیادی را در این رژیم بر عهده داشت که از جمله آنها معاونت رئیس شورای موسوم به رهبری انقلاب عراق، وزیر کشور و وزیر کشاورزی بود. وی همچنین به عنوان یکی از فرماندهای اصلی عملیات های تروریستی داعش در عراق محسوب می شد.

پس از اشغال عراق توسط آمریکا الدوری متواری شد و حزب منحله بعث پس از اعدام صدام، وی را به عنوان دبیرکل این حزب اعلام نمود. عزت الدوری طی سال های اخیر همیشه کوشش نموده است تا مواضع خصمانه خود علیه مردم عراق و دولت این کشور را به هر نحوی به تصویر بکشد. وی در سال 2010 با انتشار یک فایل ویدیوئی سالروز روی کار آمدن حزب بعث در عراق را گرامی داشت و از نقش خود در سلسله مبارزات این حزب برای به قدرت رسیدن سخن گفت.

مرد شماره دو رژیم صدام به دلیل ویژگی های شخصیتی و شرایط زندگی که تجربه نموده بود همیشه مورد تمسخر مردم عراق بود به گونه ای که گفتن لطیفه درباره وی کاری روزمره برای عراقی ها بوده و هست. وی تحصیلات خود را در نیمه راه رها نموده و به یخ فروشی روی آورد و همیشه به مانند یک احمق تمام عیار در خیابان های عراق ظاهر می شد تا جایی که عراقی ها او را اصطلاحاً طرطور یعنی بی دست و پا می نامیدند.

از عزت الدوری می توان به عنوان نسخه جدیدی از صدام یاد کرد. وی به دلیل روحیه شیعه ستیزی که داشت نزد شیعیان عراق به شکنجه های وحشیانه ای که علیه آنها انجام می داد، معروف بود. در همین رابطه وی به صراحت گفته است: دشمنی با شیعیان جزء وظایف و تکالیف بر دوش ما است.

الدوری در سال 2014 با انتشار یک فایل صوتی، ضمن اعلام حمایت خود از گروه تروریستی داعش از این گروه به عنوان قهرمان یاد کرد. وی در این فایل صوتی به صراحت گفت: باعث افتخار من است که می توانم به این گروه (داعش) و رهبران آنها درود بفرستم و از آنها بخاطر اقداماتشان قدردانی کنم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 600

به "مرگ عزت الدوری در کشور اردن، واکنش فعالان رسانه ای عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ عزت الدوری در کشور اردن، واکنش فعالان رسانه ای عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید