پاسخ مجلس عراق به تهدید آمریکا

به گزارش آوای وحش، پس از آنکه آمریکا با طرح این ادعا که گروه های مسلح حملاتی را علیه آمریکایی ها انجام می دهند و تهدید کرد در صورت استمرار این حملات، سفارت خود در بغداد را تعطیل خواهد نمود، مجلس عراق به این مساله پاسخ داد. یک مسؤول عراقی نیز هدف از این اظهارات آمریکایی ها را افزایش تنش با عراق دانست.

پاسخ مجلس عراق به تهدید آمریکا

به نقل از پایگاه شبکه العربیة، یک کمیته مجلسی امروز (دوشنبه) با اشاره به این که تحقیقات مسؤولان به نتایج پیشرفته ای درباره موضوع حمله به فعالان رسیده بود، بیان کرد که کمیته هایی برای تحقیق درباره حمله به هیئت های دیپلماتیک تشکیل خواهند شد.

بعضی منابع آمریکایی در عراق پیشتر مدعی شده بودند، اطلاعاتی مبنی بر وجود طرحی برای حمله به سفارتخانه و گروگان گیری به دست شان رسیده است و دولت عراق تمامی نیروهای امنیتی به استثنای تیپ ویژه را از منطقه الخضراء (سبز) خارج خواهد نمود.

به گفته منابع یاد شده، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز برای جلوگیری از تعطیل شدن سفارت این کشور در بغداد درخواست هایی از مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق داشت و به او فرصت داد پیش از تعطیلی سفارت این خواست ها را عملی کند.

همچنین منابع مذکور درباره خبرهایی مبنی بر اینکه ماتئو تولر، سفیر آمریکا در بغداد سفارتخانه را به مقصد اربیل ترک نموده، بیان کردند که واشنگتن این موضوع را تکذیب کرد.

پامپئو در ملاقات با الکاظمی ناخرسندی واشنگتن از ادامه حملات علیه سفارتش در بغداد را ابراز کرد و همچنین به نمایندگی از واشنگتن برای آخرین بار به بغداد برای دفع گروه هایی که به سفارت این کشور حمله می نمایند، فرصت داد و این مهلت نیز امروز (دوشنبه) خاتمه خواهد یافت.

از سوی دیگر عامر الفایز، عضو کمیته روابط خارجه مجلس عراق نیز امروز در گفت وگویی با سایت المعلومه ضمن تاکید بر اینکه هدف از اعلام مستمر اینکه سفیر آمریکا بغداد را ترک نموده و دیگر خبرها افزایش تنش با عراق است، از وزارت خارجه عراق خواست درباره جزئیات تحرکات اخیر آمریکا شرح دهد.

الفایز اظهار کرد: هدف از ارسال پیامی از طرف وزارت خارجه آمریکا برای رئیس جمهوری و تحرکات اخیر سفارت آمریکا افزایش تنش با عراق است.

او اضافه نمود: کمیته میخواهد تمامی تحرکات دیپلماتیک آمریکا و هدف از آن را به ویژه با وجود افزایش تنش ها و اشاره ها به استفاده از زور علیه عراق مورد بحث و آنالیز قرار دهد.

این عضو کمیته مجلسی عراق در ادامه گفت: عراق با هدف قرار دادن هیئت های دیپلماتیک مخالف است و در نشست روسای سه گانه و نیز نشست وزازت خارجه بر این مساله تاکید نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 556

به "پاسخ مجلس عراق به تهدید آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ مجلس عراق به تهدید آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید