پولادگر: تعویق المپیک توکیو اتفاق خوبی برای ما نبود، IOC نشان داد جدایی سیاست از ورزش تنها یک شعار است

به گزارش آوای وحش، رئیس فدراسیون تکواندو گفت: تعویق مسابقات المپیک برای فدراسیون تکواندو که جهت حضور در این مسابقات برنامه ریزی داشت، اتفاق خوبی نبود.

پولادگر: تعویق المپیک توکیو اتفاق خوبی برای ما نبود، IOC نشان داد جدایی سیاست از ورزش تنها یک شعار است

محمد پولادگر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد فدراسیون تکواندو در سال 98 گفت: خدا را شکر سال 98، سال پرافتخاری برای تکواندوی ایران به خصوص در رده های پایه بود و بچه ها در مسابقات آسیایی و دنیای غوغا به پا کردند. دختران و پسران ما در چهار رده مسابقات قهرمانی آسیا در رده های نونهالان و نوجوانان و همچنین پاراتکواندوی قهرمانی آسیا برای اولین بار پیروز به کسب هر پنج عنوان قهرمانی شدند.

وی توضیح داد: تیم نوجوانان پسر کشورمان با وجود دو بار قهرمانی دنیا به مقام قهرمانی آسیا نرسیده بود که این اتفاق در سال 98 افتاد. در رده سنی نونهالان نیز افتخارات بزرگی به خصوص در رده دختران کسب شد. در مسابقات نونهالان دنیا در ازبکستان هم تیم های ما پیروز عمل کردند و تیم دختران با کسب عنوان قهرمانی پیروز تر از پسران ظاهر شد. دختران ما در این مسابقات در هفت وزن از 10 وزن فینالیست و پیروز به کسب شش مدال طلا و یک مدال نقره شدند.

رئیس فدراسیون تکواندو درباره تشکیل دو تیم در بخش دختران و پسران برای حضور در مسابقات آسیایی و دنیای گفت: با توجه به فاصله زمانی بسیار کوتاه دو رویداد آسیایی و دنیای نونهالان، مجبور به انجام این کار شدیم. امکان اینکه بچه های آسیایی را به خصوص در این رده سنی برای مسابقات دنیای آماده کنیم، خیلی خیلی سخت بود و برای همین با توجه به پتانسیلی که داشتیم توانستیم دو تیم در هر دو رده تشکیل بدهیم. البته در بعضی اوزان به دلیل اینکه به دنبال ایجاد انگیزه در بچه ها بودیم از نفرات مشترک استفاده کردیم.

پولادگر ادامه داد: شرایط تاریخی برگزاری مسابقات ما را مجبور به اتخاذ تصمیم استفاده از دو کادر فنی مجزا کرد که اتفاقی استثنایی بود. خدا را شکر با توجه به پتانسیل ما در حوزه مربیان و ورزشکاران این توانایی را داشتیم که دو تیم تشکیل بدهیم. به یاد ندارم کشورهای دیگر به خصوص کشورهای آسیایی که شرایط مشابه با ما را داشتند این گونه عمل نمایند و معمولاً در یکی از دو رویداد با تیم اصلی خود شرکت نموده بودند.

وی با اشاره به سختی های فدراسیون تکواندو در سال 98 گفت: واقعاً سال خیلی سختی را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر با همت بچه ها و برنامه ریزی مدونی که صورت گرفت نتایج خوبی کسب شد. البته بعضی جاها انتظارات ما برآورده نشد. در وزن 80+ کیلوگرم المپیک سجاد مردانی مستحق کسب سهمیه المپیک بود و خیلی کوشش کرد و شایسته سهمیه نیز بود، اما متأسفانه در شرایطی نهاده شد که به سهمیه نرسید.

رئیس فدراسیون تکواندو با انتقاد از واکنش کمیته بین المللی المپیک به اتفاقات مسابقات دنیای منچستر عنوان کرد: علی رغم همه کارشکنی های که از سوی انگلیسی ها صورت گرفت، IOC در ظلم فاحشی که در مسابقات دنیای به تیم ایران شد هیچ اقدام و یاریی نکرد. IOC نشان داد این که می گویند سیاست از ورزش جداست تنها یک شعار است و این شعار فقط در مواقعی که به دنبال بهانه از کشوری باشد کارکرد دارد، اما در جایی که باید احقاق حقی صورت بگیرد هیچ توجهی به آن نمی گردد.

پولادگر خاطر نشان کرد: واقعاً میرهاشم حسینی به سختی و میلیمتری پیروز به کسب سهمیه شد و این در حالی است که نتایج او در مسابقات گرندپری و سایر مسابقات نشان دهنده شایستگی اش در کسب سهمیه المپیک بدون این سختی و مشقت ها بود. دولت انگلیس با یک برخورد کاملاً سیاسی و یک برنامه دانسته و هدفمند به این ورزشکار در مسابقات دنیای ویزا نداد. انگلیسی ها با این کار تیم ما را شکستند و با مشکل جدی روبرو کردند. در این زمینه IOC نیز هیچ یاریی نکرد و به شعار المپیک که جدایی سیاست از ورزش است، نیز توجهی نداشت.

وی با اشاره به پیروزیت فدراسیون در اجرای تقویم کاری سال 98 گفت: با وجود تمام سختی ها خدا را شکر توانستم تقویم خود را پیاده و تنها دو مسابقه آخر لیگ را به خاطر شرایط خاص ویروس کرونا نتوانستیم تمام کنیم. در رویدادهای بین المللی نیز بچه ها خیلی خوب کار کردند و باعث سربلندی و اقتدار تکواندو و ورزش ایران در عرصه آسیا و دنیا شدند. علاوه بر این ما سال جاری لیگ های پربار و توانمندی را با حضور 209 تیم در بخش مردان و 211 تیم در بخش بانوان و در مجموع 420 تیم و بیش از هشت هزار ورزشکار برگزار کردیم. با افتخار باید بگویم یکی از باشکوه ترین لیگ های ورزش کشور را فدراسیون تکواندو برگزار کرد.

رئیس فدراسیون تکواندو درباره تعویق یک ساله مسابقات المپیک و تأثیر آن عنوان کرد: نمی توانم بگویم تعویق یک ساله المپیک اتفاق خوبی بود. ما برای حضور در مسابقات المپیک برنامه ریزی نموده بودیم و تا حضور در این مسابقات برنامه های فشرده ای داشتیم که در حال انجام شدن بود. در این حوزه و برگزاری و تجهیز اردوها نیز خیلی هزینه نموده بودیم و تعویق مسابقات برای ما که برنامه داشتیم اتفاق خوبی نبود. یک سال به تعویق افتادن المپیک و برنامه ریزی مجدد کار سختی است و همه اهل فن نیز این را می دانند، اما با توجه به اینکه شرایط برای همه کشورها یکسان است نمی توانیم چیزی بگویم. امیدوارم بتوانیم شرایط مطلوبی را ایجاد کنیم تا بچه ها بدون هیچ دغدغه و با حضور مستمر در اردوها حضور شایسته ای در المپیک داشته باشند و نتایج زحمت های خود را کسب نمایند.

پولادگر راجع به مسائل حسینی و هادی پور به عنوان المپین های تکواندوی ایران برای حفظ وزن خود تا یک سال و نیم آینده گفت: سختی های به تعویق افتادن المپیک یکی همین موضوع است و همان طور که گفتم تعویق مسابقات اتفاق خوبی نیست. حفظ شرایط فیزیکی با توجه به حضور این دو تکواندوکار در اوزان پایین و همچنین آمادگی روحی برای حضور در یک ماراتن اردویی دیگر از سختی های کار است که باید با تدبیر و برنامه ریزی کادر فنی و متخصصان امر بحران آن را پشت سر گذاشت.

وی در خصوص شرایط مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا و شرایط بانوان برای کسب دو سهمیه گفت: مسابقات کسب سهمیه قرار بود در خرداد ماه برگزار گردد. در حال حاضر تنها مسابقات کسب سهمیه قاره آسیا و اروپا برگزار نشده است و سه قاره دیگر این مسابقات را برگزار کردند. فعلاً منتظر برنامه فدراسیون دنیای و تدبیر آنها هستیم، اما فکر می کنم با زمان به جامانده تا المپیک شرایط برگزاری مسابقات مهیا و حتماً این مسابقات برگزار می گردد. امیدوارم در دو وزن بانوان که فرصت داریم بتوانیم دو سهمیه دیگر را کسب کنیم.

رئیس فدراسیون تکواندو درباره برنامه های فدراسیون در سال 99 گفت: برنامه ها و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را ادامه می دهیم. امیدوارم شرایط اجرای برنامه ها در سال 99 مهیا گردد و بتوانیم برنامه ها را اجرایی کنیم. البته پیش بینی می کنیم در سه ماه اول سال نتوانیم فعالیت خاصی داشته باشیم، هر چند این موضوع را نیز پیش بینی کردیم. حتی آزمون آخر سال را با تدبیر دوستان برگزار کردیم که اتفاق خیلی خوبی در میان تمام خبرهای بد بود.

پولادگر توضیح داد: از میان 16 هزار ثبت نام نماینده در آزمون آخر سال توانستیم در یک آزمون غیرحضوری با دریافت ویدیو از 92 درصد ثبت نام نماینده ها، آزمون را پشت سر بگذاریم که اتفاق خیلی خوبی بود. به سایر شرکت نمایندگان نیز این فرصت مجدد را دادیم تا در اردیبهشت ماه در آزمونی دیگر شرکت نمایند. این برای ما انگیزه شد تا بسیاری از برنامه ها را در سال 99 تا عادی شدن شرایط به همین صورت انجام بدهیم. استارت دوره هماهنگی مربیان و داوران را به صورت غیرحضوری زدیم و امیدواریم از این بحران عبور کنیم، اما اگر این شرایط نیز فراهم نگردد پیش بینی کردیم بسیاری از برنامه ها را انجام بدهیم.

وی در انتها در پاسخ به این سؤال که با تعویق المپیک قطعاً هزینه آماده سازی تیم ها و نفرات المپیکی بیشتر خواهد شد و آیا خبرهایی برای ادامه حمایت ها از ملی پوشان و فدراسیون های المپیکی از سوی وزارت ورزش و کمیته المپیک شنیده شده است، گفت: متأسفانه هنوز چیزی تعیین نیست، اما قطعاً کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این تدبیر را انجام خواهند داد و حمایت های خود را از بچه های المپیکی ادامه می دهند. اگر این اتفاق رخ ندهد قطعاً شرایط خیلی سخت خواهد شد و ما نیز اگر شرایط به همین صورت باشد در تأمین منابع اقتصادی برای هزینه ها دچار مشکل می شویم. امیدوارم وزارت ورزش تدبیری داشته باشد، البته با توجه به بحران کشور نمی گردد توقع آنچنانی نداشت. در حال حاضر شرایط خاصی است که همه باید یاری کنیم و در کنار هم باشیم تا از این بحران گذر کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wildbuzz.ir شناسه مطلب: 228

به "پولادگر: تعویق المپیک توکیو اتفاق خوبی برای ما نبود، IOC نشان داد جدایی سیاست از ورزش تنها یک شعار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولادگر: تعویق المپیک توکیو اتفاق خوبی برای ما نبود، IOC نشان داد جدایی سیاست از ورزش تنها یک شعار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید